Latvijas U-19 futbolisti iekļūst EČ kvalifikācijas turnīra elites raundā

Latvijas U-19 vīriešu futbola izlase pirmdien Rīgā izcīnīja pirmo uzvaru 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, pēdējos vārtus gūstot mača pēdējā minūtē, noslēdzot sacensības grupā otrajā vietā un iekļūstot nākamajā kārtā.

Latvijas U-19 izlase stadionā Arkādija ar rezultātu 6:0 (3:0) uzveica Moldovas vienaudžus.

Spēles rezultātu jau pirmajā minūtē atklāja Eduards Daškevičs, bet septiņas minūtes vēlāk jau 2:0 panāca Jēkabs Lagūns. Spēles turpinājumā vārtu birums no latviešu puses pierima līdz 26.minūtē trešos Latvijas izlases vārtus guva Raivis Viļumsons.

Otrajā puslaikā ilgi notikumi attīstījās latviešiem nelabvēlīgi. Tā kā paralēli notiekošajā mačā Nīderlande - Izraēla rezultāts bija kļuvis 2:0 nīderlandiešu labā, Latvijas jaunajiem futbolistiem bija nepieciešams gūt vēl trīs vārtus. To birums sākās 82.minūtē. Minūti iepriekš Roberts Zelmanis bija aizripinājis bumbu gar pašu vārtu stabu, bet 82.minūtē viņš pēc stūra sitiena izspēles izleca visaugstāk un ar galvu raidīja bumbu vārtos - 4:0. Četras minūtes vēlāk soda laukumā Lagūns piespēlēja Raimondam Krollim, kurš Latviju noveda tikai vienu vārtu deficīta pozīcijā - 5:0. Visbeidzot jau 90.minūtē vēlreiz pēc Eduarda Daškeviča izpildītā stūra sitiena augstāk par visiem izlēca Zelmanis - 6:0! Rezultāts nevienā no abām spēlēm vairs nemainījās, un Latvijas U-19 izlase kvalificējās nākamajai turnīra stadijai - elites raundam.

Iepriekš Latvijas jaunie futbolisti stadionā Arkādija spēlēja neizšķirti 0:0 ar Izraēlu un ar 2:8 kapitulēja Nīderlandei.

Moldova iepriekš turnīrā ar rezultātu 0:2 bija zaudējusi Izraēlai, bet ar 0:5 - Nīderlandei.

Apakšgrupā ar deviņiem punktiem un vārtu starpību 15-2 uzvarēja Nīderlande, pa četriem punktiem sakrāja Latvija (vārti - 8:8) un Izraēla (2:2), kamēr Moldova palika bez punktiem (0:13).

Elites kārtai kvalificējās katras grupas divas labākās komandas, kā arī viena labākā trešās vietas ieguvēja, vērtējot pēc rezultātiem pret grupas vadošajām divām komandām.

Šogad Jakuba Dovalila vadītā Latvijas U-19 izlase aizvadīja astoņus pārbaudes mačus, gūstot četras uzvaras, trīs reizes spēlējot neizšķirti un piedzīvojot vienu zaudējumu.

2019.gada čempionātā Latvijas U-19 futbolisti sīvā cīņā kvalifikācijas apakšgrupā palika trešie un elites kārtai nekvalificējās, bet pērnā gada meistarsacīkstēs sasniedza elites kārtu un uzrādīja visu laiku labāko rezultātu pašmāju jaunatnes futbola vēsturē.

Latvijas U-19 vīriešu futbola izlases kandidāti:

Vārtsargi: Ignatijs Koļesņiks ("Ventspils"), Sergejs Vilkovs ("Rīgas Futbola skola");

Aizsargi: Gabriels Kirkils ("Metta"), Kristers Daniels Lībeks ("Liepāja"), Edgars Šakurovs ("Rīgas Futbola skola"), Daniels Fedorovičs ("Metta"), Deniss Žuravļovs ("Rīgas Futbola skola"), Roberts Zelmanis ("Liepāja"), Kirils Iļjins ("Daugavpils");

Pussargi: Jēkabs Lagūns, Rihards Ozoliņš (abi - "Metta"), Deniss Meļņiks ("Torino", Itālija), Edgars Ivanovs, Roberts Magrins (abi - "Daugavpils"), Aleksejs Krjukovičs ("Metta"), Eduards Daškevičs (Briseles "Anderlecht", Beļģija)), Deniss Stradiņš (Jūrmalas "Spartaks"), Niks Dusaļijevs ("Ventspils");

Uzbrucēji: Raimonds Krollis ("Metta"), Raivis Viļumsons ("Liepāja").