Latvijas U-21 futbolisti aizraujošā EČ kvalifikācijas mačā spēlē neizšķirti ar Melnkalni

Latvijas U-21 izlase 2017.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra spēlē otrdien Jelgavā aizraujošā cīņā nospēlēja 0:0 (0:0) ar Melnkalnes vienaudžiem.Mačs starp abām komandām sākās diezgan mierīgi. Ļoti reāla vārtu gūšanas iespēja 35.minūtē bija Polijas augstākajā līgā teicami spēlējošajam Latvijas izlases uzbrucējam Vladislavam Gutkovskim, kurš no vārtu priekšas neizmantoja komandas biedra piespēli un no tuvas distances sita virsū vārtsargam.

Puslaika izskaņā mājinieki vēl pāris reižu saasināja situāciju pie Melnkalnes vārtiem, taču veiksmīgi darbojās pretinieku vārtsargs.Pašās pirmā puslaika beigās laba iespēja izcelties bija arī Melnkalnei, taču šīs komandas sitiens rikošetā nelidoja vārtos. Lai gan pretinieki uzskatīja, ka bumba trāpīja pa Latvijas futbolista roku, tiesnesis pārkāpumu šajā situācijā nesaskatīja. Tādējādi pirmais puslaiks noslēdzās bez gūtiem vārtiem.Otrais puslaiks sākās ar aktīvu spēli, bet 55.minūtē laba iespēja beidzot atklāt spēles rezultātu vēlreiz bija Gutkovskim, taču viņa sitienu, kas tika izpildīts ārpus soda laukuma, atvairīja vārtsargs. Tiesa, mača izskaņā iniciatīva pārgāja Melnkalnes pusē, kas uz mājinieku vārtiem izdarīja arvien lielāku spiedienu. Par spīti vairākiem labiem uzbrukumiem, sitieniem pa vārtiem un Latvijas izteikto iesēšanos aizsardzībā, viesi tomēr nespēja panākt uzvaru.Kvalifikācijas cikls noslēgsies oktobrī, kad Latvija tiksies ar Maltu un Beļģiju.Kvalifikācijas ciklu Latvija sāka ar zaudējumu 1:2 Maltai, bet pēc tam ar 0:2 tika atzīts arī Beļģijas pārākums. Turpinājumā tika nospēlēts neizšķirti 1:1 ar Čehiju, bet pēc tam ar 3:0 uzveikta Moldova. Tālāk sekoja neizšķirts 3:3 ar Melnkalni un zaudējums 1:2 Čehijai. Savukārt pagājušajā piektdienā Latvijas jaunie futbolisti ar 0:2 piekāpās Moldovai.A apakšgrupā līdere ir Čehija, kas astoņās spēlēs tikusi pie 20 punktiem. Piecus punktus čehiem zaudē Beļģija, kas gan aizvadījusi septiņas spēles, bet Melnkalnes kontā ir 13 punkti deviņās cīņās. Moldova tikusi pie septiņiem punktiem, bet sešus punktus astoņos mačos iekrājusi Latvija. Tikmēr apakšgrupas pēdējā vietā ar pieciem punktiem pašlaik ir Malta.Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs visu kvalifikācijas apakšgrupu uzvarētāji, savukārt apakšgrupu četras labākās otro vietu ieguvējas iekļūs sacensību izslēgšanas spēļu kārtā, kas norisināsies novembrī. Izslēgšanas spēlēs tiks izveidoti divi spēļu pāri ar mērķi noskaidrot vēl divas finālturnīra dalībnieces.