Rīgā +20 °C
Sestdiena, 4. maijs
Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Latvijas U-21 futbolisti Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru noslēdz ar sagrāvi pret Rumānijas izlasi

Latvijas U-21 futbola izlase pēdējā 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē pirmdien savā laukumā ar rezultātu 0:4 (0:1) zaudēja Rumānijas vienaudžiem. Turnīra astoņos mačos Latvijas futbolisti spēja gūt tikai vienus vārtus.

Pirmajā puslaikā Rumānijas izlases labā vārtus guva Mariuss Alekse, kurš izmantoja izgājienu viens pret vienu ar Latvijas izlases vārtsargu Artūru Vaičuli, bet otros vārtus rumāņi guva tikai 52.minūtē, kad meistarīgi soda sitienu realizēja Kosmins Matei.

Visa mača gaitā izveidojuši vien pāris bīstamus uzbrukumus, Latvijas izlases futbolisti cīņas beigās vairs nespēja saviem pretiniekiem izrādīt pienācīgu pretestību, ielaižot vēl divus vārtus. Spēles 72. un 81.minūtē vārtus guva Mihajs Rāduts.

Savu iepriekšējo spēli Latvijas izlase aizvadīja pagājušajā nedēļā Jelgavā, kad cīnījās neizšķirti 1:1 ar Kazahstānas vienaudžiem, gūstot savus pirmos un vienīgos vārtus šajā kvalifikācijas ciklā.

Izlases galvenā trenera Antona Jores nosauktajā kandidātu sarakstā tika iekļauti 22 futbolisti - trīs vārtsargi, septiņi aizsargi, seši pussargi un seši uzbrucēji.

Sākotnēji kandidātos bija arī Skonto kluba talantīgais uzbrucējs Valērijs Šabala, bet vēlāk viņš tika aizstāts ar Daugavpils Daugavas pārstāvi Ēriku Kokinu.

Latvijas U-21 izlase 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā bija ielozēta devītajā apakšgrupā ar Francijas, Slovākijas, Rumānijas un Kazahstānas komandām.

Grupas kopvērtējumā pirmo vietu ar 21 punktu astoņās spēlēs ieņēma Francija, kurai ar 15 punktiem sekoja Slovākija, bet Rumānijas kontā 14 punkti. Kazahstānas rēķinā četri punkti, bet Latvijas izlase astoņās spēlēs iekrāja divus punktus.