Lielbritānijas futbolistes ar uzvaru pār Čīli aizsāk olimpisko spēļu turnīru

Lielbritānijas futbolistes ar uzvaru pār Čīli trešdien aizsāka olimpisko spēļu turnīru.

Pirmajā sieviešu futbola turnīra spēlē Lielbritānija E grupas mačā ar 2:0 (1:0) pieveica Čīli.

Abus vārtus guva Elena Vaita, izceldamās 18. un 73.minūtē.

Trešo vārtu guvumu 11.minūtē Vaitai neieskaitīja. Pēc video atkārtojuma noskatīšanās tika konstatēts, ka bijusi aizmugure.

Grupā ir arī Japāna un Kanāda.

2016.gada spēļu Riodežaneiro sudraba medaļniece Zviedrija G grupas sacensības uzsāka, sagraujot piektās vietas ieguvējas iepriekšējās spēlēs ASV ar 3:0 (1:0).

Pirmos divus vārtus uzvarētāju labā guva Stīna Bleksteniusa, izceļoties 25. un 54.minūtē, bet 72.minūtē graujošu rezultātu panāca Līna Hurtiga.

Četrkārtējām olimpiskajām čempionēm amerikānietēm tas bija pirmais zaudējums pēc 44 nezaudētu spēļu sērijas.

Vēl šajā grupā spēlē Austrālijas un Jaunzēlandes vienības.

Divkārtējā sudraba medaļniece Brazīlija ar 5:0 (2:0) sagrāva 1996.gada sudraba medaļu komplekta ieguvēju Ķīnu.

9. un 74.minūtē izcēlās Marta, 22.minūtē precīza bija Debora de Oliveira jeb Debinju, 80.minūtē 11 metru soda sitienu realizēja Andresa, bet punktu mačam ar precīzu sitienu 89.minūtē pielika Beatrise.

Šajā grupā cīnās arī Nīderlande un Zambija.

Pirmajā sacensību dienā notiek sešas spēles.