Rīgā +20 °C
Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Mančestras City un Madrides Real uzvar Čempionu līgas pirmajās astotdaļfināla cīņās

Pagājušās sezonas uzvarētāja Mančestras City un Madrides Real futbolisti otrdien tika pie uzvarām UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālu pirmajos mačos.

"City" viesos ar rezultātu 3:1(2:1) apspēlēja Dānijas komandu "Kobenhavn".

Mančestras komanda izvirzījās vadībā pēc spēlētām desmit minūtēm, kad ar precīzu sitienu izcēlās Kevins de Bruine.

Tuvojoties pirmā puslaika noslēgumam, 34. minūtē laukuma saimnieki izmantoja pretinieku kļūdu un panāca neizšķirtu, vārtus gūstot Magnusam Matsonam.

Nepilnas 12 minūtes vēlāk Bernardu Silva pēc pirmo vārtu autora piespēles pārspēja mājinieku vārtsargu un atguva "City" vienu vārtu pārsvaru, kamēr otrā puslaika kompensācijas laikā 3:1 panāca Fils Foudens.

Citā mačā "Real" izbraukumā ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja "Leipzig".

Vienīgie vārti mačā tika gūti īsi pēc puslaika pārtraukuma, kad 48.minūtē ar spēcīgu sitienu no tālas distances "Leipzig" vārtos bumbu raidīja Brahims Diass.

Abu pāru atbildes cīņas paredzētas 6.martā. Ceturtdaļfinālos iekļūs uzvarētājas divu spēļu summā

Čempionu līgas pamatturnīrā spēlēja 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļuva astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.

Fināls 2024.gada 1.jūnijā notiks Vemblija stadionā Londonā.

Pagājušajā sezonā par Čempionu līgas uzvarētājiem kļuva Mančestras "City", kas Stambulā ar 1:0 pārspēja Itālijas klubu Milānas "Inter", pirmo reizi uzvarot šajās sacensībās.