Rīgā +20 °C
Sestdiena, 4. maijs
Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Meksikas un Venecuēlas futbolisti iekļūst Copa America izslēgšanas turnīrā

Meksikas un Venecuēlas valstsvienību futbolisti ceturtdien guva otrās uzvaras "Copa America" turnīra C apakšgrupā, nodrošinot dalību ceturtdaļfinālā.

Meksikas izlase ar rezultātu 2:0 (1:0) pārspēja Jamaikas futbolistus.

Uzvarētāju labā 18.minūtē vārtus guva Havjers Ernandess jeb Čičarito, savukārt 81.minūtē pārsvaru dubultoja Orive Peralta.

'Maču klātienē vēroja nedaudz vairāk par 83 000 skatītāju, kas lielāko tiesu bija Meksikas izlases atbalstītāji.

Jamaikas izlasei nevarēja palīdzēt galvenais treneris vācietis Vinfrīds Šēfers, kurš turnīra pirmajā mačā saņēma diskvalifikāciju.

Venecuēlas izlase ar rezultātu 1:0 (1:0) pieveica Urugvaju, kurai savainojuma dēļ nevarēja palīdzēt komandas uzbrukuma līderis Luiss Suaress no titulētā Spānijas kluba "Barcelona".

Uzvaras vārtus mača 36.minūtē guva Salomons Rondons, palīdzot Venecuēlas izlasei pirmo reizi kopš 2006.gada pārspēt Urugvajas valstsvienību.

Pēc divām kārtām Meksikai un Venecuēlai ir seši punkti, bet Jamaikai un Urugvajai ir nulle punktu.

Jau ziņots, ka grupu turnīru pirmajā kārtā Meksika ar 3:1 pārsēja Urugvaju, savukārt Venecuēla ar 1:0 uzvarēja Jamaiku.

"Copa America" ir Dienvidamerikas izlašu turnīrs. Parasti tajā tiek uzaicinātas arī pa divām kaimiņu reģionu izlasēm, taču šogad "Copa America" tiek aizvadīta par godu Dienvidamerikas Futbola konfederācijas (CONMEBOL) simtgadei, tāpēc tajā piedalās ne tikai desmit Dienvidamerikas izlases, bet arī sešas Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) komandas - ASV, Meksika, Kostarika, Haiti, Jamaika un Panama.

A apakšgrupā spēlē Kolumbija, ASV, Paragvaja un Kostarika, B apakšgrupā ir Brazīlija, Ekvadora, Peru un Haiti, C apakšgrupā - Meksika, Urugvaja, Jamaika un Venecuēla, bet D apakšgrupā tiekas Argentīna, Čīle, Panama un Bolīvija.

Pēc apļa cīņām katras grupas divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā, kas sāksies no ceturtdaļfināla. A apakšgrupā vietu izslēgšanas spēlēs jau ir nodrošinājusi Kolumbija.

Nākamais "Copa America" turnīrs norisināsies pēc trim gadiem Brazīlijā.

Pērn "Copa America" finālā Čīle un Argentīna pamatlaikā un papildlaikā spēlēja neizšķirti 0:0, bet pēcspēles sitienos uzvaru izcīnīja Čīles futbolisti.

"Copa America" sacensību titulētākā izlase ar 15 triumfiem ir Urugvaja, bet Argentīna atpaliek par vienu panākumu. Tikmēr Brazīlijas izlasei ir astoņi tituli, bet iepriekšējais izcīnīts 2007.gadā, kamēr pērn futbola grandi apstājās ceturtdaļfinālā.