Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Nīderlande uzvar ASV un pirmā iesoļo PK ceturtdaļfinālā

Nīderlandes futbolisti sestdien Katarā Pasaules kausa finālturnīra astotdaļfinālā ar rezultātu 3:1 (2:0) pārspēja ASV un kļuva par pirmo komandu, kura sasniegusi ceturtdaļfinālu.

Nīderlandiešu labā vārtus guva Memfiss Depajs, Deilijs Blinds un Denzels Damfrīss, bet ASV rindās ar precīzu sitienu izcēlās Hadži Raits.

Jau desmitajā minūtē Nīderlandi vadībā izvirzīja Depajs. Viņš, ASV aizsargu netraucēts, saņēma piespēli no labās puses soda laukumā un, neapstādinot bumbu, to spēcīgi raidīja amerikāņu vārtos.

Pirmā puslaika kompensācijas laika izskaņā otros Nīderlandes vārus guva Blinds, kurš izmantoja nīderlandiešu izveidoto uzbrukumu pēc auta iemetiena un no soda laukuma raidīja bumbu vārtos.

67.minūtē ASV izlase veica divas maiņas, laukumā dodoties arī Raitam, kurš deviņas minūtes vēlāk guva vārtus, samazinot deficītu līdz vienam precīzam sitienam. Viņš saņēma piespēli soda laukumā, un viņa raidīto bumbu Nīderlandes vārtsargs Andris Noperts vēl mēģināja apturēt, taču tas bija neveiksmīgi, rezultātam kļūstot 1:2.

Tikmēr vēl piecas minūtes vēlāk divu vārtu pārsvaru Nīderlandei atjaunoja Denzels Damfrīss, kurš piespēlēja pirmajos divos vārtu guvumos.

Šodien astotdaļfināla maču aizvadīs vēl Argentīna un Austrālija, kuras laukumā dosies plkst.21. Nīderlande ceturtdaļfinālā stāsies pretī šī dueļa uzvarētājai.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļuva astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Nīderlandes izlases sastāvs: Andris Noperts, Juriēns Timbers, Virdžils van Deiks, Nātans Akē (Matijs de Lihts, 90.+3.minūte), Deivijs Klāsens (Tons Kopmeiners, 46.minūte), Mārtens de Rūns (Stīvens Bergveins, 46.minūte), Deilijs Blinds, Frenkijs de Jongs, Denzels Damfrīss, Kodijs Gakpo (Vauts Veghorsts, 90.+3.minūte), Memfiss Depajs (Ksavi Simonss, 83.minūte).

ASV izlases sastāvs: Mets Tērners, Seržinjo Dests (Deandrē Jedlins, 75.minūte), Volkers Zimmermans, Entonī Robinsons (Džordans Moriss, 90.+2.minūte), Tims Rīms, Tailers Adamss, Junuss Musa, Vestons Makenijs (Hadži Raits, 67.minūte), Hesuss Ferreira (Džovanni Reina, 46.minūte), Kristians Pulisiks, Timotijs Veā (Brendens Āronsons, 67.minūte).