Rīgā +6 °C
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Nigēras futbolisti tiek pie sava pirmā punkta Āfrikas Nāciju kausa izcīņas vēsturē

Savu pirmo punktu Āfrikas Nāciju kausa futbolā finālturnīru vēsturē ceturtdien izcīnīja Nigēras izlase.

Aizvadītajā B apakšgrupas otrās kārtas mačā Nigēras izlase cīnījās bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar Kongo valstsvienību.

Nigēras izlase Āfrikas kontinenta prestižākā turnīra finālsacensībām šogad kvalificējusies otro reizi pēc kārtas un vienlaikus otro reizi vēsturē. Iepriekš aizvadītajās četrās spēlēs Nigēras vienība cieta tikai zaudējumus, bet tagad tikusi pie sava pirmā punkta vēsturē.

Vēl vienā šīs grupas otrās kārtas mačā Gana ar 1:0 (1:0) uzvarēja pagājušā gada trešās vietas ieguvējus Mali futbolistus.

Vienīgos vārtus cīņas 38.minūtē no 11 metru soda sitiena atzīmes guva Spānijas klubā Barselonas "Espanyol" spēlējošais pussargs Vakaso Mubaraks.

Pēc divām kārtām B apakšgrupas kopvērtējumā pirmo vietu ar četriem punktiem ieņem Gana, Mali futbolistu kontā trīs punkti, Kongo valstsvienība tikusi pie diviem punktiem, bet Nigēra ar vienu punktu ieņem ceturto vietu.

Pēdējā šīs grupas kārtā 28.janvārī spēkosies Nigēra un Gana, kā arī Kongo un Mali.

Turnīra gaitā 16 komandas, kas izkārtotas četrās grupās pa četrām vienībām katrā, aizvadīs viena apļa turnīru, pēc kura katras apakšgrupas divas labākās vienības kvalificēsies ceturtdaļfinālam.

Āfrikas Nāciju kausa izcīņa DĀR ilgs līdz 10.februārim.

Pagājušā gadā, kad turnīrs notika Gabonā un Ekvatoriālajā Gvinejā, tajā sensacionāli triumfēja Zambijas izlase, finālā pēcspēles sitienos pārspējot Kotdivuāru.