Otrdiena, 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

papildināta – FK Ventspils futbolistiem sudraba medaļas

FK Ventspils futbolisti kļuvuši par Latvijas čempionāta LMT virslīgas turnīra sudraba medaļu ieguvējiem, bet Skonto komandai jāsamierinās ar bronzas godalgām, kļuvis zināms pēc svētdien notikušajām pēdējās kārtas spēlēm. Ceturto vietu un reālu iespēju iegūt ceļazīmi uz UEFA Eiropas līgas turnīru nākamajā sezonā ieguva Jūrmala-VV futbolisti.

Pirms pēdējās kārtas Skonto futbolisti teorētiski apsteidza ventspilniekus par vienu punktu. Taču FK Ventspils komandas pūrā nāca trīs punkti par tehnisko uzvaru 3:0 pret diskvalificēto Dinaburg vienību, līdz ar to skontiešiem otrās vietas iegūšanai pēdējā kārtā pret Olimps/RFS komandu bija nepieciešama uzvara.Pirmajā puslaikā Skonto pēc Armanda Pētersona un Daniila Turkova (11 m) precīzajiem sitieniem nonāca zaudētājos 0:2, bet līdz pārtraukumam Vladimirs Koļesņičenko vienus vārtus atguva.

Otrajā puslaikā Olimps vēlreiz panāca divu vārtu pārsvaru (precīzs bija Artūrs Karašausks), taču cīņas pašā izskaņā skontieši ar Igora Kozlova un Oļega Laizāna pūlēm panāca izlīdzinājumu 3:3.

Neizšķirts gan bija neizdevīgs abām komandām. Skonto zaudēja Ventspils futbolistiem cīņā par sudraba medaļām, bet Olimps/RFS – Jūrmala/VV komandai par ceturto vietu un tiesībām nākamgad spēlēt Eiropas līgā.

Jūrmalas futbolisti, pateicoties Gata Kalniņa hettrikam desmit minūšu laikā, pēdējā kārtā ar 4:1 pieveica Ventspils Tranzītu.

Jau Latvijas čempionu godā graujošu uzvaru 8:2 pār Rīgas Daugavu svinēja Liepājas metalurgs. Otrās vietas ieguvējus čempioni noslēguma tabulā apsteidza par pieciem punktiem.

Divus vārtus pēdējā spēlē guva čempionāta rezultatīvākais futbolists Kristaps Grebis. Viņa kontā pavisam 30 gūti vārti.

LMT futbola virslīga

Skonto – Olimps/RFS 3:3 (1:2). Koļesņičenko (42., 11 m), Kozlovs (83.), Laizāns (90.) – Pētersons (8.), Turkovs (32., 11 m), Karašausks (82.)

Tranzīts – Jūrmala-VV 1:4 (0:1). Stols (48., 11 m) – Macions (34.), Kalniņš (50., 54., 60.)

Daugava – Liepājas metalurgs 2:8 (0:4). Jemeļins (47., savos vārtos), Fjodorovs (67.) – Grebis (17., 64.), Rafaļskis (37., 38.), Kamešs (43.), Rakels (57.), Dobrecovs (75.), Kalniņš (78.)