Rīgā +20 °C
Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Ševcovai hat-trick Latvijas futbola izlases uzvarā pār Andoru

Olgai Ševcovai izceļoties ar trīs gūtiem vārtiem, Latvijas sieviešu futbola izlase piektdien UEFA Nāciju līgas mačā mājās ar rezultātu 4:0 (2:0) uzvarēja Andoru.

Grupas otrā spēlē Moldova mājās spēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar Maltu. Lai izcīnītu vietu uz B līgu, latvietēm otrdien jāuzvar Malta, taču arī citāda iznākuma gadījumā ir labas izredzes spēlēt "play-off" kārtā.

C līgas pirmajā apakšgrupā Maltai ir 13 punkti piecās spēlēs, Latvija guvusi desmit punktus, Andorai ir trīs punkti, bet Moldovai - divi.

Latvietes vadībā izvirzījās spēles 42.minūtē, kad Miksone izspēlēja bumbu ārpus soda laukuma, no kurienes Ševcova ar augstu sitienu raidīja bumbu vārtos. Trīs minūtes vēlāk pēc vēl vienas Miksones piespēles Ševcova nonāca viena pret andoriešu vārtsardzi un panāca 2:0.

Otrajā puslaikā Ševcovai vajadzēja vien nepilnas pāris minūtes, lai noformētu sev "hat-trick". Pēc Miksones piespēles gar vārtiem Stambulas "Fenerbahce" futboliste sita bumbu tīklā - 3:0. Cīņas 68.minūtē ar sitienu no distances bumbu vārtos raidīja Poļuhoviča, kurai asistēja Ševcova.

Sniega dēļ mačs sākās ar nedaudz vairāk kā pusstundas nokavēšanos.

5.decembrī būs izbraukuma mačs Maltā.

Komandas līdz decembrim aizvada divu apļu turnīru, pēc kura grupas uzvarētāja iegūs tiesības Eiropas čempionāta kvalifikācijas posmā spēkoties B līgā, bet trīs labākās otro vietu ieguvējas par šādu iespēju cīnīsies "play-off" spēlēs.

Latvijas sieviešu futbola izlases kandidāšu saraksts:

vārtsardzes - Enija Anna Vaivode (Visbijas "P18", Zviedrija), Sofja Ņesterova ("Rīga"), Alīna Skļemenova (Salaspils "Super Nova");

aizsardzes - Anastasija Ročāne (Sosnovecas "Czarni", Polija), Anna Flakse, Marina Teļukeviča, Sofija Gergeležiu (visas - "Rīga"), Ligita Tumāne ("Spezia", Itālija), Paula Linda Liniņa, Kristīne Evelīna Lodziņa (abas - "Metta"), Sandra Voitāne ("Keflavik ", Islande);

pussardzes - Karlīna Miksone (Sosnovecas "Czarni", Polija), Olga Ševcova (Stambulas "Fenerbahce", Turcija), Viktorija Zaičikova ("IBV Vestmannaeyja", Islande), Anna Kristīne Gornela ("Mura", Slovēnija), Nelle Treimane, Katrīna Daļilova, Anastasija Vainere, Amēlija Lipšāne, Signija Šenberga (visas - "Metta"), Anna Marija Valaka ("Rīga");

uzbrucējas - Diāna Suvitra, Anastasija Poļuhoviča (abas - "Rīga").