Rīgā +4 °C
Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Slovēņi Čempionu līgas kvalifikācijā uzvar Ungārijā; Ferencvaros mājās pieveic zviedrus

Slovēnijas čempione Celje trešdien UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmās kārtas spēli bija spiesta aizvadīt neitrālā laukumā Budapeštā, kas gan nekavēja pieveikt pagājušā gada Riga pāridarītājus pirmajā kārtā Īrijas Dundalk, kamēr turpat Budapeštā Ferencvaros tika galā ar zviedru vienību Stokholmas Djurgarden.

"Celje" Budapeštā mačā bez skatītājiem uzvarēja "Dundalk" ar 3:0 (1:0).

Vārtus slovēņu kluba labā guva Luka Kerins, Dario Vizingers un Filips Dangubičs.

Turpat Budapeštā "Ferencvaros" tika galā ar zviedru vienību Stokholmas "Djurgarden" - 2:0 (1:0).

33. un 62.minūtē vārtus guva Tokmacs Nguens.

Tikmēr Tbilisi "Dinamo" nelaimīgas bija abu puslaiku beigas, zaudējot Albānijas klubam "Tirana" ar 0:2 (0:1).

Pirmā puslaika kompensācijas laika ceturtajā minūtē izcēlās Agustins Torasa, bet 86.minūtē uzvaru nostiprināja Marsels Ismailgeci.

Vēl savā laukumā nespēja uzvarēt arī Gruzijas kaimiņvalsts Armēnijas, Melnkalnes, Velsas un Maltas komandas.

Erevānas "Ararat-Armenia" ar 0:1 (0:0, 0:0) zaudēja Nikozijas "Omonia" no Kipras, Podgoricas "Budučnost" ar 1:3 (1:2) atzina Bulgārijas kluba Razgradas "Ludogorets" pārākumu, Konakvejas "Nomads" no Velsas ar 0:2 (0:1) atzina "Sarajevo" no Bosnijas un Hercegovinas pārākumu, bet Maltas "Floriana" ar 0:2 (0:0) piekāpās Klužas-Napokas CFR.

Vēl vienā mačā Tiraspolē vietējais "Sheriff" ar 2:0 (1:0) apspēlēja Luksemburgas komandu "Fola Esch".

Pēdējais pirmās kārtas kvalifikācijas mačs Čempionu līgā tiks aizvadīts piektdien Klaksvikā, Fēru salu KI uzņemot Bratislavas "Slovan".

Jau ziņots, ka trešdien Valērijs Šabala realizēja pēcspēles 11 metru sitienu, palīdzot viņa un pussarga Gļeba Kļuškina pārstāvētajai Lietuvas vienībai Marijampoles "Sūduva" viesos uzveikt Igaunijas čempioni Tallinas "Flora". Pēc pamatlaika rezultāts bija neizšķirts 1:1 (0:0), papildlaikā vārti netika gūti, bet 11 metru soda sitienu sērijā ar 4:2 pārāki bija marijampolieši.

"Sūduva" kvalifikācijas otrajā kārtā mājās uzņems Izraēlas čempioni Telavivas "Maccabi", kas trešdien mājās ar 2:0 (0:0) pārspēja Latvijas klubu "Riga". Spēle notiks nākamnedēļ Marijampolē. Pērn "Sūduva" apturēja "Maccabi" UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā, abos mačos uzvarot ar 2:1.

Igaunijas un Latvijas čempiones sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā.

Turpretī neveiksmi pirmajā kvalifikācijas kārtā cieta aizsarga Igora Tarasova pārstāvētā Somijas čempione Kuopio "Palloseura" ("KuPS"), kas viesos ar 0:5 (0:2) piekāpās pazīstamajam Norvēģijas klubam "Molde". Tarasovs, kurš "KuPS" rindas papildināja pagājušajā nedēļā, palika ārpus pieteikuma.

Lai iekļūtu UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā, komandām jāpārvar kopumā četras kvalifikācijas kārtas.