Rīgā +6 °C
Svētdiena, 5. maijs
Ģederts, Ģirts

Telpu futbols: Līderu duelī TENTE pārspēj Ošukalns/B un nostiprina vadību

Aizvadītajā svētdienā risinājās kārtējās spēles Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) organizētā 1.līgas čempionāta ietvaros. Centrālajā mačā starp turnīra līderēm svarīgu uzvaru Rīgas 49. vidusskolā izcīnīja Ropažu “TENTE”, kas uzveica vienu no pagaidāmā sīvākajā konkurentēm Jēkabpils “Ošukalns/B” vienību, tādējādi nostiprinot vadību kopvērtējuma tabulā, vēsta organizatori.

Viss mačs aizritēja abpusēji spraigā un līdzvērtīgā cīniņā, vadības grožu iegūstot te vienai, te otrai sāncensei. Pirmā puslaika ietvaros nedaudz veiksmīgāka izrādījās “Ošukalns/B”, kas ieguva 2:1 handikapu un līdz pat cīņas 31.minūtei šāds rezultāts arī saglabājās.

Īsta “uguņošana” pie abu komandu vārtiem sākās mača noslēdzošajā periodā, kad deviņu minūšu laikā abas sāncenses kopumā guva deviņus (!) vārtus, kā arī apmainījās ar noraidījumiem – viesu rindās otrā puslaika vidū tiešo sarkano “plāksteri” nopelnīja Aleksandrs Abašins, kamēr ropažniekiem otro brīdinājumu pašā spēles izskaņā saņēma Juris Macuks.

Spēles beigu daļā nelielu izrāvienu rezultātā izdevās panākt “TENTE” vīriem. Kaut arī jau pēdējā minūtē Sergejs Lebedevs samazināja savas komandas deficītu līdz 5:6, uzreiz pēc tam pēc veiksmīgas stūra sitiena izspēles Ramins Barakzajs panāca 7:5. Ar šādu rezultātu spēle arī noslēdzās, jau piekto uzvaru turnīrā izcīnot “TENTE” vienībai.

Uzvarētāju rindās trīs vārtus guva Mārtiņš Sīpols, divi precīzi raidījumi Kirilam Pčeļincevam, bet pa vienam – jau iepriekš minētajam R.Barakzajam un Andrejam Kondretjevam. Tikmēr sāncenšiem “hat-trick” realizēja S.Lebedevs, vieni vārti A.Abašinam, savukārt vēl reizi bumba “TENTE” vārtos ielidoja no pašu futbolista.

Ar izcīnītiem 16 punktiem Ropažu komanda joprojām saglabā vadību, tuvāko sāncensi Kuldīgas FC “Nikers” apsteidzot par pieciem punktiem.

Kuldīgas komandai pacelties kopvērtējuma tabulā uz otro pozīciju izdevās pēc spraigā mačā svētdien ar 8:6 rezultātu savā laukumā uzvarētas spēles ar “Valmiera Glass FK/SKS”. Pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti 3:3, bet otrā puslaika sākumā kuldīdzniekiem izdevās panākt vērā ņemamu atrāvienu – 6:3. Sadeldēt rezultāta deficītu vismaz līdz neizšķirtam viesiem atlikušajā laika periodā vairs neizdevās. Vistuvāk potenciālajai veiksmei šajā ziņā viņi nokļuva 36.minūtē, kad Dāvis Gaigals no 5:7 panāca 6:7, taču divas minūtes pirms pamatlaika beigām Maksims Koļesņikovs nopelnīja sarkano kartiņu, kā rezultātā Guntars Rumbenieks drīz vien izmantoja savas komandas viena vīra skaitlisko pārsvaru – 8:6.

Gan G.Rumbenieks, gan Kristaps Priedēns guva pa diviem vārtiem uzvarētāju rindās, bet viens trāpīgs raidījums Gata Rožkalna, Dāvja Fjodorova, Denisa Vitkovska un Toma Egles rēķinā. Valmieras komandai pa reizei izcēlās Valdis Veinbergs, Aldis Dubovs, M.Koļesņikovs, Mārcis Ērglis, Kaspars Bacis un D.Gaigals.

Visbeidzot vēl nepieminētajā trešajā kārtas cīņā savu otro uzvaru sezonā svinēja “DSV Transport”, kas savā laukumā ar rezultātu 8:3 sagrāva “Nīca/OtankiMill.eu” vienību, sarūpējot sāncensei piekto zaudējumu pēc kārtas. “Dubli” rīdzinieku rindās realizēja Vitālijs Laužels un Dmitrijs Musajevs, pa vieniem vārtiem Jurijs Krasņakovs, Juris Bleiders, Aleksejs Šroms un Mihails Ivanovs, kamēr viesu sastāvā vārtus guva Māris Štolcers, Jānis Reguzovs un Edgars Kovaļskis.

1.līgas čempionāta nākamā kārta tiks aizvadīta jau šajā nedēļas nogalē – 5. un 6. decembrī.