Ceturtdiena, 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Vācija un Nīderlande izcīna uzvaras EČ kvalifikācijas spēlēs; slovēņi pieveic Izraēlu

Vācijas un Nīderlandes izlases pirmdien 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā izcīnīja panākumus, tikmēr G apakšgrupā, kurā spēlē arī Latvija, Slovēnijas izlase bija pārāka pār Izraēlu.

Vācija C apakšgrupā ar rezultātu 2:0 (0:0) viesos pārspēja Ziemeļīriju.

Mājinieki pirmajā puslaikā spēja nosargāt savus vārtus neskartus, neraugoties uz zemo bumbas kontroli (31%/69%), taču otrā puslaika sākumā ar precīzu sitienu no soda laukuma izcēlās Marsels Halstenbergs, panākot 1:0. Turpinājumā ziemeļīri demonstrēja lielisku aizsardzību, neielaižot vārtus, kas deva cerības, ka mača galotnē varētu izraut neizšķirtu, tomēr notika pretējais. Jau tiesneša piešķirtajā kompensācijas laikā pēc pārinieka piespēles soda laukumā ieskrēja Seržs Gnarbijs, kurš no ļoti šaura leņķa spēja paripināt bumbu garām vārtsargam, Vācijai svinot jau ceturto panākumu piecās spēlēs.

Vācija šajā grupā vienīgo zaudējumu cieta pret Nīderlandi, kas pirmdien Tallinā ar rezultātu 4:0 (1:0) sagrāva ziemeļu kaimiņus igauņus.

Spēles rezultāts tika atklāts 17.minūtē, kad pēc tālas piespēles no kreisās laukuma puses, pie bumbas soda laukumā tika Raiens Babels, kurš no nelielas distances bija nekļūdīgs. Visai līdzīgā kārtā Babels izcēlās arī otrā puslaika sākumā, tomēr šoreiz viņš raidījumu veica ar galvu. Turpinājumā igauņi spēkojās līdzīgi, tomēr 76.minūtē precīzi sita Memfiss Depajs, taču 11 minūtes vēlāk Džeordžīnu Vijnaldums pēc Depaja izpildīta brīvsitiena soda laukumā uzlēca visaugstāk, raidot bumbu vārtu tīklā.

C apakšgrupā 12 punkti piecās spēlēs ir Vācijai un Ziemeļīrijai, bet Nīderlande aizvadījusi par maču mazāk, iekrājot deviņus punktus. Baltkrievija piecās spēlēs tikusi pie viena panākuma un trim punktiem, kamēr igauņi palikuši bešā.

Tikmēr E apakšgrupā Horvātija viesos spēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar Azerbaidžānu.

Horvātu labā vārtus guva Madrides "Real" spēlētājs Luka Modričs, kamēr mājinieku rindās precīzs bija Tamkins Halilzada.

Citā šīs apakšgrupās spēlē Ungārija mājās ar 1:2 (0:1) piekāpās Slovākijai.

Uzvarētāju labā izcēlās Roberts Maks un Roberts Bozeniks, bet Ungārijas izlasē vārtus guva Dominiks Soboslais.

Pēc pieciem mačiem vadībā ar desmit punktiem ir Horvātija, bet Slovākijai un Ungārijai ir pa deviņiem punktiem. Velsa četrās spēlēs tikusi pie sešiem punktiem, kamēr Azerbaidžānai piecos mačos viens punkts.

Tikmēr G apakšgrupā, kurā spēlē arī Latvija, Slovēnijas izlase ar rezultātu 3:2 (1:0) mājās pārspēja Izraēlu.

Slovēņu labā divus vārtus guva Bendžamins Verbičs, bet vēl reizi precīzi sita Romāns Bezjaks. Izraēlas izlasē precīzi raidījumi Bibram Načo un Eranam Zahavi.

Savukārt Polija mājās spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar Austriju, tādējādi izvirzoties vadībā.

Pēc sešām spēļu kārtām ar 13 punktiem pirmo vietu G apakšgrupā ieņem Polija, tālāk ar 11 seko Slovēnija, bet Austrija ar desmit punktiem ir trešā. Ziemeļmaķedonija un Izraēla iekrājušas pa astoņiem punktiem, bet Latvija palikusi uz nulles.

Visbeidzot I apakšgrupā pirmdien tika aizvadītas trīs spēles, spēkojoties visām sešām komandām.

Krievija mājās ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Kazahstānu, vienīgos vārtus gūstot Mario Fernandesam.

Citā mačā Kipra viesos ar 4:0 (2:0) sagrāva Sanmarino.

Uzvarētāju labā ar diviem vārtiem izcēlās Jannis Kusolos, bet Fotis Populis un Kostakis Artimatas realizēja pa vienam precīzam sitienam.

Tikmēr grupas līdere Beļģija viesos ar rezultātu 4:0 (3:0) sagrāva Skotiju.

Beļģiem vārtus guva Romelu Lukaku, Tomass Vermālens, Kevins de Brujne un Tobijs Alderveirelds.

I apakšgrupā 18 punkti sešās spēlēs ir Beļģijai, bet Krievija iekrājusi 15. Kazahstānai un Kiprai ir pa septiņiem, bet Skotija izcīnījusi sešus punktus, kamēr Sanmarino pie punktiem nav tikusi.

Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies katras apakšgrupas divas labākās izlases.

Nākamā gada Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks 12 pilsētās 12 dažādās kontinenta valstīs.