Rīgā +21 °C
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Vaņins ar Sion uzvar Šveices kausā un nopelna ceļazīmi uz UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīru

Latvijas futbola izlases pamatvārtsargs Andris Vaņins kopā ar viņa pārstāvēto Sion komandu svētdien izcīnīja Šveices kausu un nopelnīja ceļazīmi uz UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīru.

Sion svētdien ar 3:0 (1:0) pārliecinoši pārspēja valsts čempioni Basel.

Mača rezultātu 18.minūtē atklāja senegāliešu uzbrucējs Musa Konate. Turpinājumā, otrā puslaika sākumā, spēle uz brīdi tika apstādināta skatītāju radītās nekārtības dēļ. Taču tad līdzjutēji tika nomierināti un cīņa atsākās.

Otrajā puslaikā Sion guva vēl divus bezatbildes vārtus. 51.minūtē precīzs bija Edimilsons Fernandešs, bet 60.minūtē 3:0 panāca portugālis Karlitoss.

Kā ierasts, Vaņins mačā pret Basel laukumā pavadīja visas 90 minūtes.

Zīmīgi, ka šī ir 13.reize pēc kārtas, kad Šveices kausa izcīņā triumfējusi Sion vienība, bet Vaņinam šī ir otrā uzvara šajās sacensībās.

Tieši ar triumfēšanu kausa izcīņā Sion vienībai bija vienīgās izredzes kvalificēties Eirokausu sacensībām. Tagad Sion iegūs iespēju piedalīties nākamās sezonas UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā.

Kā zināms, Šveices čempionāta kopvērtējumā Sion komanda ar 45 punktiem 36 spēlēs ieņēma septīto vietu desmit komandu konkurencē, bet kā pārliecinoša līdere ar 78 punktiem sezonu noslēdza Basel vienība. Savukārt Latvijas futbola uzbrucēja Edgara Gaurača pārstāvētā Aarau tika pie 30 punktiem, kas tai deva pēdējo - desmito - vietu.