Otrdiena, 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

Ventspils futbolisti atvadās no cerībām par 1/16 finālu

Futbola kluba Ventspils spēlētāji kārtu pirms UEFA Eiropas līgas grupu turnīra beigām zaudējuši cerības kvalificēties otrā prestižākā Eiropas klubu turnīra sešpadsmitdaļfinālam. D grupas piektās kārtas spēlē Rīgā ventspilnieki cieta zaudējumu 0:1 (0:1) pret Vācijas bundeslīgas turnīra tabulas pastarīti Berlīnes komandu Hertha un vairs nepretendē uz otro vietu turnīra tabulā.

Piektajā minūtē laba izdevība atklāt rezultātu bija Ventspils uzbrucējam Žoao Martinsam. Viņš viesu soda laukumā atņēma bumbu Jankeram, taču tēmētais sitiens lāgā neizdevās – bumbu bez lielām problēmām tvēra Hertha vārtsargs Drobnijs.

12.minūtē vadībā izvirzījās viesi. Pozicionāli kļūdījas mājinieku aizsardzība, un Berlīnes kluba kapteinis Rafaels, neviena netraucēts, raidīja bumbu Koļinko sargāto vārtu stūrī.

Zaudētie vārti piebremzēja FK Ventspils futbolistu sākotnējās aktivitātes, un nākamo 15 minūšu laikā laukuma saimnieku vārti vēl trīs reizes bija briesmās – vienu reizi bumba trāpīja pārliktnim.

Līdz pārtraukumam Hertha komanda saglabāja teritoriālo pārsvaru un uzbruka bīstamāk, taču reālu vārtu gušanas situāciju nebija ne pie viņu, ne ventspilnieku vārtiem.

Sākoties otrajam puslaikam, FK Ventspils galvenais treneris Nuncio Cavetjēri laukumā sūtīja vēl vienu uzbrucēju – Edgaru Gauraču. Sākotnēji tas būtiskas izmaiņas ventspilnieku spēlē neieviesa. Vēl vairāk – 53.minūtē pēc standartsituācijas izspēles un Jankera sitiena tikai Koļinko reakcija glāba Latvijas eksčempionu no otro vārtu zaudējuma.

Tuvojoties puslaika vidum mājinieki aktivizējās un izveidoja vairākus “pusmomentus”, līdz teicama izdevība izlīdzināt rezultātu bija Gauračam. Uzmainītā Alekseja Višņakova sitienu Hertha vārtsargs atvairīja, klāt bija Ventspils uzbrucējs, taču viņa ar galvu sistā bumba no dažu metru attāluma trāpīja pa tukšo vārtu pārliktni.

Atlikušajā laikā vairāk uzbruka ventspilnieki, taču viņu centieniem pietrūka organizētības un precizitātes. Pamatlaika pašās beigās tikai veiksme Hertha futbolistus glāba no vārtu zaudējuma pēc Ndeki sitiena, taču mirkli iepriekš ventspilnieku uzbrucējam tika fiksēts noteikumu pārkāpums.

Turnīra pēdējo spēli Ventspils futbolisti aizvadīs 16.decembrī izbraukumā pret Nīderlandes klubu Heerenveen.