Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Virslīgā komanda laukumā vienlaicīgi varēs laist astoņus ārvalstu futbolistus

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde pirmdien nolēmusi, ka no 2020.gada sezonas virslīgā klubs laukumā vienlaicīgi varēs sūtīt astoņus ārvalstu futbolistus, savā Twitter kontā internetā paziņoja futbola žurnālists Edmunds Novickis.

Pirmdien notikušajā LFF Valdes sēdē viens no darba kārtības jautājumiem bija "Vietējo spēlētāju un leģionāru skaita ierobežojumi sacensību sistēmā".

Valde nolēma, ka no 2020.gada virslīgā darbosies formula 8+3. Tas nozīmē, ka laukumā varēs vienlaicīgi atrasties ne vairāk kā astoņi ārvalstu spēlētāji un ka vismaz trim futbolistiem būs jābūt pašmāju.

"LFF sporta departaments sniedza kvalitatīvu atzinumu, ka 8-3 sistēma negatīvi ietekmēs profesionāļu pāreju no jauniešu uz pieaugušo futbolu. Tas var radīt arī lielākus šķēršļus izlasei nākotnē, jo tas varētu novest pie maza spēlētāju skaita ar regulāru spēļu praksi virslīgas komandās," valdes pieņemto lēmumu komentēja LFF prezidents Kaspars Gorkšs. "Seši valdes locekļi, balsojot "par", ņēma vērā tikai dažu klubu intereses, nevis kopējās Latvijas futbola attīstības intereses. Tas, manuprāt, nav atbildīgs lēmums. Līdzšinējais plānveida pakāpeniskais ārvalstu spēlētāju skaita palielinājums bija daudz izsvērtāks un rūpīgāk pārdomāts. Atbildīgs lēmums būtu tāds, kas tiktu pieņemts visas futbola sabiedrības interesēs. Lai tie seši valdes locekļi nu skatās acīs spēlētājiem, jauniešu treneriem un reģioniem un lai pamato, kā redz spēlētāja attīstību tikko pieņemtās sistēmas ietvaros! Bet to viņi, protams, nedarīs, jo tālāka problēmas risināšana tiek pārlikta uz federācijas pleciem."

Balsojumā lēmums tika pieņemts, sešiem balsojot par un četriem pret šādu formulu.

Par nobalsoja Vadims Direktorenko, Aleksandrs Isakovs, Guntis Blumbergs, Arturs Gaidels, Egons Brants un Anastasija Kučinska.

Pret balsoja Kaspars Gorkšs, Arturs Zakreševskis, Jānis Engelis un Sergejs Kovaļovs.

papildināts ar Kaspara Gorkša komentāru

Top komentāri

vienkāršs jautājums
v
Kāda velna pēc Latvijai vaajadzīgs nacionālais čempionāts?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Lai tiktu pasaules elitē, jāairē arī ziemā

Vairākus gadus pie pasaules elites durvīm klauvē smailīšu airētājs Roberts Akmens, kurš jauniešu vecumā starptautiskās sacensībās izcīnījis teju visu iespējamo, turklāt Latvijas čempionātā noskrē...

Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi