Rīgā +3 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Zambijas un Kamerūnas futbolisti iekļūst 1/4 finālā

Āfrikas Nāciju kausa izcīņas ceturtdaļfinālos ceturtdien iekļuva Kamerūnas un Zambijas futbolisti.

D apakšgrupā abas pēdējās spēles bija izšķirošas nozīmes, jo to likme bija ceļazīme uz ceturtdaļfinālu.

Kamerūnas un Tunisijas spēle noslēdzās neizšķirti 2:2. Jau spēles pirmajā minūtē Amins Šermiti atklāja rezultātu tunisiešu labā. Divas minūtes pēc pārtraukuma kamerūniešu superzvaigzne Samuels Eto'o panāca izlīdzinājumu. Spēles 63.minūtē kamerūnieši iesita bumbu savos vārtos, taču jau pēc minūtes Landri Nguemo atjaunoja neizšķirtu.

Kamerūniešus šis neizšķirts beigās ierindoja grupas pirmajā vietā, kamēr vieni no favorītiem tunisieši palika pēdējie un nākamajai kārtai

Gabonas izlase, kas pirmajās divās spēlēs sarūpēja pārsteigumus (1:0 pār Kamerūnu un 0:0 pret Tunisiju), grupas kopvērtējumā palika tikai trešajā vietā un ceturtdaļfinālam nekvalificējās, jo pēdējā spēlē ar 1:2 piekāpās Zambijai (Fabriss do Marsolino - Reinfords Kalaba, Džeimss Čamanga).

Grupas kopvērtējumā pa četriem punktiem ir Kamerūnai, Zambijai un Gabonai, bet Tunisija turnīru beidza ar trim punktiem.