Avalanche 14 vārtu spēlē izvirzās vadībā Stenija kausa izcīņas Rietumu finālā

Nacionālās hokeja līgas (NHL) Rietumu konferences finālsērijas pirmajā spēlē Kolorādo Avalanche rezultatīvā spēlē pārspēja Edmontonas Oilers.

Stenlija kausa izcīņas pusfināla spēlē "Avalanche" uzvarēja ar rezultātu 8:6 (3:2, 4:2, 1:2).

Spēle abu izslēgšanas spēļu rezultatīvāko komandu starpā ritēja sīvi un rezultāts varēja mainīties jebkurā brīdī. 21,4 sekundes pirms spēles beigām Gabriela Landeskūga raidījums tukšos pretinieka vārtos nostiprināja "Avalanche" pārsvaru.

Divus vārtus uzvarētājiem guva Džozefs Teilors Komfers un Keils Makārs guva vienus vārtus un divas reizes rezultatīvi piespēlēja, bet Neitans Makinons statistikas ailēs sakrāja 1+1. Vēl "Avalanche" rindās pa vieniem vārtiem Nazemam Kadri, Miko Rantanena un Endrjū Kogliano.

"Oilers" labā ar vieniem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Konors Makdeivids un pa vieniem vārtiem pievienoja Evanders Keins, Zeks Haimens, Raiens Makleods, Dereks Raiens un Raiens Nūdžents-Hopkinss.

"Avalanche" vārtsargs Dārsijs Kempers pēc laukumā pavadītām vairāk nekā 27 minūtēm guva ķermeņa augšdaļas traumu un viņu nomainīja Pāvels Francouzs. Kempers atvairīja 13 no 16 pretinieku metieniem, bet Francouzs tika galā ar 18 no 21 edmontiešu metiena.

Maiks Smits 26 minūtēs un 20 sekundēs atvairīja 19 no 25 metieniem, kad viņa vietā laukumā nāca Miko Koskinens, kurš ielaida vienu no 21 pretinieku mestās ripas.

Nākamā spēle gaidāma ceturtdien.

Trešdien pirmo spēli sērijā aizvadīs Austrumu konferences finālistes Ņujorkas "Rangers" un Tampabejas "Lightning".

Iepriekšējā sezonā finālsērijā Tampabejas "Lightning" ar rezultātu 4-1 uzvarēja Monreālas "Canadiens".