Capitals pirmo reizi 20 gadu laikā sasniedz Stenlija kausa finālu

Vašingtonas Capitals vienība trešdien pirmo reizi pēdējo 20 gadu laikā sasniedza Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa finālu.

Austrumu konferences izšķirošajā - septītajā - spēlē Capitals izbraukumā ar 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) apspēlēja Tampabejas Lightning, sērijā līdz četrām uzvarām gūstot panākumu ar 4-3.

Tādējādi Capitals sasniegusi Stenlija kausa finālu, kur tiksies ar Rietumu konferences labāko vienību Vegasas Golden Knights, kas turklāt NHL aizvada savu pirmo sezonu.

Trešdienas mača rezultātu jau cīņas 62.sekundē atklāja Capitals kapteinis Aleksandrs Ovečkins, bet otrajā trešdaļā divus vārtus iemeta Andrē Burakovskis, panākdams jau 3:0.

Lightning vienībai, kas regulārajā čempionātā bija labākā Austrumos, tā arī neizdevās lauzt dueļa gaitu, bet galarezultātu 57.minūtē uzstādīja zviedru uzbrucējs Niklass Bekstrēms, raidot ripu tukšos mājinieku vārtos.

Teicams Capitals vārtos bija Braiens Holtbijs, kurš atvairīja visus 29 metienus, aizvadot otro "sauso" spēli Stenlija kausā pēc kārtas.

"Mēs esam laimīgi par iekļūšanu finālā, bet nekas vēl nav beidzies. Šo brīdi gaidījām ilgu laiku. Tagad saprotam, ko tas nozīmē - iekļūt Stenlija kausa finālā," pēc trešdienas mača izteicās Ovečkins, kurš tik tālu hokeja prestižākajā turnīrā ticis pirmo reizi savā 13 gadus ilgajā NHL karjerā.

Šī NHL sezona ieies vēsturē, jo nedz Capitals, nedz Golden Knights pie Stenlija kausa nav tikušas.

Līdz šim vienīgo reizi Capitals komanda Stenlija kausa finālā bija spēlējusi 1998.gadā, kad pārliecinoši ar 0-4 piekāpās Detroitas Red Wings hokejistiem.

Lasvegasas vienība Rietumu konferences finālā ar 4-1 pārspēja Vinipegas Jets.

Pērn par Stenlija kausa ieguvējiem otro gadu pēc kārtas kļuva Pitsburgas Penguins, finālā ar 4-2 pārspējot Nešvilas Predators. Šogad viņiem Austrumu konferences pusfinālā kāju priekšā aizlika tieši Capitals.