Rīgā +23 °C
Ceturtdiena, 23. maijs
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Dinamo gada pirmajā mājas spēlē piekāpjas Admiral ar 2:5

Latvijas komanda Rīgas Dinamo pirmajā šīs mājas spēļu sērijas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā pēc nonākšanas iedzinējos ar 0:5 trešajā periodā vairs nespēja atspēlēties un ar 2:5 (0:1, 0:2, 2:2) piekāpās Vladivostokas Admiral vienībai otro reizi šajā sezonā.Abus vārtus Latvijas komandas labā guva aizsargs Kristaps Sotnieks, kurš tika atzīts arī par vienības labāko hokejistu šajā spēlē.

Mača sākumā Kails Vilsons pāris reizes izrāvās uzbrukuma smailē, taču pretinieku vārtsargu Jevgēņiju Ivaņikovu viņam pārspēt neizdevās, bet Admiral cīņas ievadā ne reizi nepatraucēja rīdzinieku vārtsargu Mīkaelu Telkvistu. Pirmās trešdaļas vidū spēles temps kāpinājās, un arī viesi centās apdraudēt Latvijas komandas vārtus.Kad pirmais periods jau bija pāri pusei, divas minūtes par pretinieka klupināšanu nopelnīja Rustams Begovs. Pirmajā vairākuma minūtē Admiral hokejistiem neizdevās izveidot neko bīstamu, taču pēc pretinieka metiena Telkvists ripu atvairīja, bet pie atlēkušās ripas pirmie bija Vladivostokas komandas hokejisti, no kuriem ripu vārtos raidīja Džastins Hodžmens, kurš vārtus guva cīņas 11.minūtē.Brīdi vēlāk lieliska iespēja izlīdzināt rezultātu bija Kailam Vilsonam, taču viņa metiens trāpīja pa vārtu stabu. Pēcāk pretinieku hokejists rupji nospēlēja pret Miku Indraši, kā rezultātā rīdziniekiem bija iespēja spēlēt vairākumā. Tiesa, viena vīra pārsvaru Latvijas komanda neizmantoja.Pirmajā periodā neviena no komandām vairs vārtus gūt tā arī nespēja.Savukārt otro trešdaļu rīdzinieki iesāka ļoti aktīvi, vairākas reizes apdraudot Admiral vārtus, taču lieliski vārtos darbojās Ivaņikovs. Arī tad, kad otrā trešdaļa jau tuvojās pusei, Rīgas Dinamo hokejisti turpināja presingu un centās gūt vārtus, taču tas neizdevās. Tikmēr vienā no epizodēm Arvīdam Reķim ripa trāpīja pa kāju, kā rezultātā spēlētājs devās uz ģērbtuvēm.Tomēr pretēji notikumu attīstībai Admiral 30.minūtē dubultoja pārsvaru, kad ar metienu no distances vārtus guva Jegors Antropovs. Zīmīgi, ka šis hokejists vārtus guva, izpildot vien pirmo Vladivostokas komandas raidījumu šajā periodā.Pēc vārtu zaudējuma rīdzinieki centās vārtus atgūt, taču Admiral cieši spēlēja aizsardzībā, apslāpējot mājinieku centienus iekarot vārtus. Tomēr otrās trešdaļas izskaņā Latvijas komandai bija iespēja spēlēt vairākumā, bet tas tika iesākts ļoti neveiksmīgi - ar trešo vārtu zaudējumu. Uz Rīgas Dinamo vārtiem izrāvās Hodžmens, kurš neviena netraucēts guva savus otros vārtus šajā duelī.Tiesa, pēc tam noraidīts tika vēl viens Admiral hokejists, un rīdziniekiem bija iespēja spēlēt pieciem pret trīs vairāk nekā minūti, bet lielais vairākums tā arī izmantots netika.Arī trešo periodu Rīgas Dinamo iesāka aktīvi, taču tas turpinājās ar aukstu dušu - 43.minūtē Telkvistu pārspēja Jevgēņijs Gračovs, būdams pirmais pie vārtsarga atvairītās atlēkušās ripas. Savukārt vēl pēc trim minūtēm vārtus guva Andrejs Ņikitenko, panākot jau graujošo 5:0.Noslēdzošās trešdaļas vidū divu minūšu noraidījumu par pretinieka klupināšanu izpelnījās Vitālijs Pavlovs, taču mazākumā rīdzinieki nospēlēja ļoti sekmīgi - pēc iemetiena Admiral zonā Latvijas komanda ieguva ripu, kas rezultātā nonāca pie Kristapa Sotnieka, kurš ar metienu no zilās līnijas raidīja ripu vārtos.Rīgas Dinamo mazākumu izturēja un pēc brīža tika jau pie vairākuma, kad noteikumi tika pārkāpti pret Indraši. Lai realizētu skaitlisko vairākumu mājiniekiem bija nepieciešamas tikai deviņas sekundes. Vilsons no aizvārtes ripu piespēlēja Sotniekam, kurš jau otro reizi šajā duelī to trieca vārtos, panākot 2:5.Rīdzinieki turpināja aktīvi uzbrukt un pēdējās pamatlaika minūtēs noteica cīņas gaitu. Marcelam Hosam bija teicama iespēja gūt trešos vārtus divas minūtes līdz perioda beigām, taču viņa raidītā ripa atsitās pret vārtu stabiņu, un pēdējās sekundēs Aleksandrs Ņiživijs ar bīstamu metienu traucēja pretinieku vārtsarga modrību, bet metiens ceļu vārtos neatrada.Rīgas Dinamo iepriekšējā spēlē 9.janvārī izbraukumā pret pērnās sezonas Gagarina kausa finālistiem Čeļabinskas Traktor pirmo reizi pēc piecu spēļu pārtraukuma tika pie uzvaras pamatlaikā. Kopumā pēdējās septiņās cīņās rīdzinieku kontā ir divas uzvaras.Tikmēr Admiral savā iepriekšējā cīņā pret Mitišču Atlant pārtrauca trīs uzvaru sēriju, pirms kuras gan tika piedzīvoti trīs zaudējumi pēc kārtas.Abu komandu pirmajā tikšanās reizē 29.septembrī Vladivostokā mājinieki uzvarēja ar 3:0.Šīs nedēļas turpinājumā Dinamo ik pēc dienas savā laukumā tiksies arī ar Novokuzņeckas Metallurg, Novosibirskas Sibirj un Habarovskas Amur komandām, bet pēc tam gaidāmi pēdējie četri mači izbraukumā pirms olimpiskajām spēlēm. Kopumā janvārī rīdzinieki aizvada 12 spēļu maratonu.Iepriekšējā nedēļā Dinamo paziņoja par sadarbības atjaunošanu ar uzbrucēju Lauri Dārziņu, kura atgriešanās ierindā gaidāma kādā no šīs mājas spēļu sērijas cīņām.Ar 75 punktiem 43 spēlēs Latvijas klubs atrodas Rietumu konferences kopvērtējuma tabulas ceturtajā vietā, par punktu atpaliekot no Latvijas izlases aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētās Ukrainas komandas Doņeckas Donbass.Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles - divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas Dinamo.Rīgas Dinamo komandai kā minimālais mērķis izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.

Šilovam laba spēle, bet sezona galā

Latvijas hokeja vārtsargs Artūrs Šilovs NHL kluba Vankūveras Canucks sastāvā Stenlija kausa izcīņas Rietumu konferences pusfināla septītajā spēlē pret Edmontonas Oilers atvairīja 26 no 29 metieniem, ...