Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Hurricanes hokejisti pirmie sasniedz Stenlija kausa izcīņas pusfinālu

Izcīnot panākumu pagarinājumā, Karolīnas Hurricanes ceturtdien kļuva par pirmo komandu, kas šosezon sasniegusi Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pusfinālu.

"Hurricanes" savā laukumā ar rezultātu 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja Ņūdžersijas "Devils" un sērijā līdz četrām uzvarām guva panākumu ar 4-1.

Pirmajā trešdaļā viesus vadībā izvirzīja Dosons Mersers, bet otrajā periodā mājiniekiem vajadzēja tikai 50 sekundes, lai izlīdzinātu rezultātu, "Devils" vārtos ripu raidot Džeikobam Slevinam.

Otrā perioda turpinājumā Timo Maiers, gūstot vārtus vairākumā, atguva Ņūdžersijas komandai vadību, tomēr mazāk nekā minūti līdz otrās trešdaļas beigām rezultāts atkal kļuva neizšķirts, šoreiz precīzam esot Brentam Bērnsam.

Pagarinājumā pēc nedaudz vairāk kā septiņām spēlētām minūtēm "Hurricanes" uzvaru nesošos vārtus guva Jespers Fāsts.

Mājinieku vārtus sargāja Frederiks Andersens, kurš atvairīja 27 ripas, kamēr otrā laukuma galā Akira Šmids tika galā ar 36 metieniem pa "Devils" vārtiem.

"Hurricanes" Stenlija kausa izcīņas pusfinālā stāsies pretī Floridas "Panthers" un Toronto "Maple Leafs" sērijas uzvarētājai. Pēc četriem mačiem ar 3-1 vadībā ir Floridas komanda.

Tikmēr Rietumu konferences pusfinālā Dalasas "Stars" mājas spēlē ar rezultātu 5:2 (2:0, 1:2, 2:0) guva panākumu pār Sietlas "Kraken" un ar 3-2 pirmo reizi sērijā izvirzījās vadībā.

Dalasas vienības labā divus vārtus guva Rope Hincs, kurš arī tika pie vienas rezultatīvas piespēles, bet trīs vārtu guvumos asistēja Džeisons Robertsons. Pa vienai reizei pretinieku vārtos ripu raidīja Radeks Faksa, Džo Pavelskis un Vaiets Džonstons.

"Kraken" rindās ar precīziem metieniem izcēlās Džareds Makens un Adams Larsons.