Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Kurbada hokejisti OHL iepriekšējās sezonas fināla atkārtojumā uzvar Zemgale/LLU vienību

Optibet Hokeja līgas (OHL) iepriekšējās sezonas čempione Kurbads trešdien Latvijas čempionāta finālistu duelī ar rezultātu 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) pārspēja Zemgale/LLU vienību.

Uzvarētājiem ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Edgars Homjakovs, kurš iepriekšējā sezonā Liepājas komandas sastāvā bija OHL rezultatīvākais spēlētājs.

Mača rezultātu pirmā perioda 15.minūtē atklāja Jānis Sprukts, kurš gan ieradīja ripu savos vārtos, līdz ar to precīzais metiens tika ieskaitīts viesu uzbrucējam Krišam Grundmanim. Tiesa, jelgavnieki vadībā bija vien 34 sekundes, jo Homjakovs ātri izlīdzināja rezultātu. Tāpat Homjakovs precīzi meta 24 sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām, panākdams 2:1 Kurbada labā.

Otrā perioda 17.minūtē Zemgale/LLU pēc Iļjas Markova metiena panāca neizšķirtu, bet trešā perioda piektajā minūtē Deivids Sarkanis panāca 3:2, mājiniekiem atgūstot vadību. Perioda turpinājumā abas komandas apmainījās rupjībām, bet mača rezultātu neizmainīja, Kurbadam svinot minimālu uzvaru.

Kurbads izcīnīja otro uzvaru savā sezonas otrajā spēlē, kamēr Zemgale/LU vienībai šis bija pirmais mačs OHL sezonā, jo jelgavnieki pagājušajā nedēļā piedalījās pārbaudes turnīrā Ukrainā.

Vēl šodien savā starpā tiekas Liepājas un Rīgas komandas.

Bez šīm četrām vienībām OHL šosezon spēlē arī Rīgas komandas Prizma, Mogo un Lido.

OHL regulārajā čempionātā septiņas komandas aizvadīs sešu apļu turnīru, katrai vienībai nospēlējot pa 36 spēlēm. Pamatsacensības noslēgsies 2019.gada 2.martā.

Izslēgšanas mačos iekļūs četras labākās vienības.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu, savukārt trešo vietu ieņems tā komanda, kas ieņems augstāku pozīciju regulārajā turnīrā. Čempionāta uzvarētājkomanda saņems ne tikai Latvijas čempionu kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Iepriekšējās OHL sezonas finālā Kurbads sērijā ar 4-0 uzvarēja Zemgale/LLU vienību.