Liepājas hokejisti uzvar čempionus; Mogo grauj Zemgale/LLU

Liepājas komanda trešdien svinēja negaidītu uzvaru Optibet Hokeja līgas (OHL) mačā, kamēr citā spēlē pie graujoša panākuma tika Mogo/LSPA.

Liepājnieki viesos ar rezultātu 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) pārspēja iepriekšējās sezonas čempioni "Olimp"/"Venta 2002".

Mača sestajā minūtē vēju pilsētas komandu vadībā izvirzīja Linards Mazurs-Mago, bet trešā perioda trešajā minūtē Georgijs Pujacs panāca 1:1. Trešdaļas devītajā minūtē Fjodors Jarovinskis atguva viesiem vadību, bet pusminūti pirms pamatlaika beigām ripu tukšos vārtos ieraidīja Toms Tiļļa - 3:1.

"Liepājas" vārtos Māris Jučers atvairīja 45 no 46 pretinieku mestajām ripām.

Tikmēr "Mogo"/LSPA mājās ar rezultātu 6:0 (1:0, 4:0, 1:0) uzveica vicečempioni "Zemgali"/LLU.

Uzvarētājiem Krišjānis Rēdlihs guva divus vārtus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli, bet Oskars Bārtulis asistēja četros vārtu guvumos. Vēl divus vārtus guva Ričards Grīnbergs, bet pa reizei izcēlās Andris Siksnis un Deivids Sarkanis.

Mājiniekiem pirmajā periodā traumas dēļ tika nomainīts pirmais vārtsargs Henrijs Ančs, taču arī Linards Lipskis ar saviem pienākumiem tika galā teicami. Viņiem attiecīgi četri un 19 atvairīti metieni.

Turnīra līderpozīcijā ar astoņiem punktiem četrās spēlēs ir "Mogo"/LSPA, tālāk ar sešiem punktiem seko piecas un četras cīņas aizvadījušās "Zemgale"/LLU un "Liepāja". Aiz pirmā trijnieka ar pieciem punktiem četros dueļos ir Hokeja skola "Rīga", piektā ar četriem punktiem piecos mačos ir "Olimp"/"Venta 2002", sesto pozīciju ar trīs punktiem četrās spēlēs ieņem Rīgas "Prizma", bet turnīra tabulu noslēdz Daugavpils "Dinaburga", kas zaudējusi visās četrās cīņās.

Arī šosezon OHL startē septiņas komandas - Rīgas "Olimp"/"Venta 2002", Jelgavas "Zemgale"/LLU, "Liepāja", Rīgas "Mogo"/LSPA, Daugavpils "Dinaburga", Hokeja skola "Rīga" un Rīgas "Prizma".

Aizvadītajā sezonā OHL kausu izcīnīja "Olimp"/"Venta 2002", bet regulārajā sezonā uzvaru svinēja "Zemgale"/LLU.

Pirmais Latvijas čempionāts hokejā notika pirms 90 gadiem.