Rīgas hokejisti pagarinājumā pārspēj MHL līderi Loko

Latvijas kluba Rīga hokejisti piektdien Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) šī gada pēdējā mačā savā laukumā ar rezultātu 3:2 (1:1, 0:0, 1:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja kopvērtējuma līderi Jaroslavļas Loko, pārtraucot pretinieku 16 uzvaru sēriju. Uzvaras vārtus pagarinājuma 22. sekundē guva Emīls Ģēģeris, kurš šosezon spēlē arī Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienībā Rīgas Dinamo.

Mača rezultātu 14. minūtē atklāja Mārtiņš Šusters, bet pēc trim minūtēm pretinieki izlīdzināja rezultātu. Trešā perioda devītajā minūtē Antons Trastašenkovs vēlreiz izvirzīja vadībā rīdziniekus, taču divas minūtes vēlāk Loko atkal panāca neizšķirtu.

Pamatlaikā uzvarētājs netika noskaidrots, un bija jāaizvada papildlaiks, kura 22. sekundē Ģēģeris ar netveramu metienu kreisajā vārtu stūrī panāca 3:2.

Loko iepriekšējo reizi zaudēja vien 11.novembrī, bet pēdējās 30 spēlēs tā piekāpusies vien divas reizes.

Abas komandas savā starpā spēkojās arī ceturtdien, rīdziniekiem sīvā cīņā ciešot zaudējumu ar 2:3.

Rīga ar 33 punktiem 40 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem 16.vietu 17 komandu vidū, bet Loko ar 110 punktiem 44 dueļos ir visas līgas vadībā.

Nākamos mačus Rīgas komanda aizvadīs janvāra otrajā nedēļā, kad savā laukumā divas reizes tiksies ar Habarovskas Amurskije Tigri.

Rīgas galvenais treneris arī šosezon ir Ronalds Ozoliņš, kurš komandas treneru korpusā darbojas kopš 2011. gada sezonas, bet kā galvenais treneris bijis pēdējās trīs sezonas. Tiesa, pagājušo sezonu vienības galvenā trenera amatā iesāka Aleksandrs Ņiživijs, bet pēc ļoti neveiksmīga sezonas ievada novembra sākumā Ozoliņš atgriezās postenī.

Šosezon Ozoliņam palīdz kādreizējais vienības spēlētājs Raimonds Vilkoits.

MHL čempionātā šosezon startē 34 komandas - 17 Rietumu konferencē un 16 Austrumu konferencē.

Rīga regulārā sezonu noslēgs 6. martā pēc 64 aizvadītām spēlēm.

Jau vēstīts, ka pagājušā sezona Rīgas komandai bija neveiksmīgākā pastāvēšanas vēsturē - ar 40 punktiem 56 spēlēs tā Rietumu konferences noslēgumā ieņēma pēdējo, 15.vietu. Vienībai sezonas laikā bija deviņu un desmit spēļu zaudējumu sērijas.

Pirmajās piecās sezonās Rīgas komanda spēja sasniegt MHL izslēgšanas turnīru, tomēr iepriekšējās divās sezonās vienībai viss noslēdzies jau pēc regulārā turnīra.