Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Rīgas hokejisti zaudē Pasaules kausa pirmajā mačā

Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) Latvijas komanda Rīga pirmdien piedzīvoja zaudējumu Pasaules kausa jauniešu komandām pirmajā mačā, ar 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) piekāpjoties Jekaterinburgas Avto vienībai.

Mača rezultātu 12.minūtē atklāja Pāvels Zikovs, bet 2:0 Avto vienības labā otrajā periodā panāca Romāns Ivašovs. Turpinājumā 54.minūtē rīdzinieki vienus vārtus atguva, kad precīzu metienu uz pretinieku vārtiem izdarīja Artūrs Bušs. Tiesa, nepilnas trīs minūtes divu vārtu pārsvaru atguva Avto rindās spēlējošais Maksims Askarovs.

Sacensību turpinājumā otrdien Rīga tiksies ar ASV vienību Čikāgas Steels, kas spēlē Savienoto Valstu hokeja līgā (USHL), bet ceturtdien aizvadīs maču ar MHL vienību Astanas Sņežnije barsi no Kazahstānas.

Tikmēr otrajā grupā sacenšas vēl viena MHL vienība Ņižņijnovgorodas Čajka, kā arī Somijas komanda Turku TPS un Stokholmas Djurgarden hokejisti no Zviedrijas.

Izslēgšanas mačos iekļūs grupu divas labākās komandas. Savukārt trešo un ceturto vietu ieguvējas aizvadīs pusfinālus par 5.-8.vietu.

Rīgas komanda treneru Ronalda Ozoliņa un Jura Opuļska vadībā uz turnīru devusies 26 spēlētāju sastāvā.

Iepriekšējās pārbaudes spēles Rīga aizvadīja augusta sākumā, kad turnīrā Čerepovecā piecos mačos guva vienu uzvaru.

Pirmajā Pasaules kausa turnīra norises gadā Rīga komandai tikai pavisam nedaudz pietrūka līdz iekļūšanai finālā, otrajā gadā rīdzinieki ieņēma ceturto vietu apakšgrupā starp sešām vienībām, nekvalificējoties pusfinālam, bet iepriekšējos divos gados Latvijas komanda turnīrā izcīnījusi piekto vietu

Pirmā spēle MHL sezonas regulārajā čempionātā Rīgas komandai paredzēta 5.septembrī. Rīgas komanda tajā piedalīsies sesto sezonu.