Sestdiena, 4. maijs
Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Ar Karsuma gūtajiem vārtiem nepietiek, lai pieveiktu Lada

Latviešu uzbrucējs Mārtiņš Karsums, kurš pagājušajā nedēļā Latvijas izlasei palīdzēja 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā izcēlās ar gūtiem vārtiem, kas gan neglāba viņa pārstāvēto Maskavas Dinamo no zaudējuma.

Maskavas klubs izbraukumā ar 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās pieredzējušā latviešu vārtsarga Edgara Masaļska un aizsarga Kristapa Sotnieka pārstāvētajai Toljati Lada komandai, kurā par galveno treneri strādā Artis Ābols.Šī mača rezultātu gan atklāja Lada hokejisti, kuru labā 12.minūtē izcēlās Viktors Komarovs. Tomēr tieši Karsums bija tas, kurš panāca izlīdzinājumu. Latvietis to paveica spēles 39.minūtē, realizējot skaitlisko vairākumu.Pamatlaika turpinājumā neviena no komandām vārtus vairs neguva, turklāt neviens hokejists neizcēlās arī pagarinājumā. Līdz ar to uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā, kur uzvaru Lada komandai nodrošināja Georgijs Belousovs.Otrdienas vārtu guvums Karsumam bija pirmais šajā sezonā, bet vēl viņš četros mačos izcēlies arī ar vienu rezultatīvu piespēli.Karsums šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes un 17 sekundes, kā arī nopelnīja divu minūšu noraidījumu. Zīmīgi, ka tā laikā Lada atklāja dueļa rezultātu. Latvietis šajā duelī veica divus metienus pa pretinieku vārtiem.Savukārt Lada sastāvā Sotnieks nospēlēja 23 minūtes un 46 sekundes, kuru laikā bloķēja divus sāncenšu metienus un veica divus spēka paņēmienus.Tikmēr pieredzējušais Masaļskis, kurš nupat paziņojis par karjeras beigām izlasē, šim mačam nebija pieteikts.Savukārt citā mačā pie uzvaras tika Artūra Kuldas pārstāvētā Somijas komanda Helsinku Jokerit, kas izbraukumā ar 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) uzvarēja Čeļabinskas Traktor vienību.Kulda, kurš arī palīdzēja Latvijas izlasei olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, šim mačam nebija pieteikts.Rietumu konferences kopvērtējumā Maskavas CSKA un Maskavas Dinamo iekrājušas pa 15 punktiem sešās spēlēs, kamēr par punktu atpaliek Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA. Jokerit guvusi sešus punktus četrās spēlēs, kas šai vienībai dod 11.vietu.Tikmēr Rīgas Dinamo ar diviem punktiem četrās spēlēs atrodas 13.vietā starp 14 komandām.Savukārt Austrumu konferencē līdere ar 15 punktiem sešās spēlēs ir Omskas Avangard, kamēr Lada ar astoņiem punktiem ieņem piekto vietu.