Rīgā +20 °C
Sestdiena, 4. maijs
Viola, Vizbulīte, Vijolīte

ASV uzvar Vāciju, kanādieši sagrauj Ķīnu

Pekinas ziemas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīrā svētdien notika pēdējās divas apakšgrupu spēles, ASV izcīnot trešo uzvaru trīs spēlēs.

Kanāda ar rezultātu 5:0 (3:0, 1:0, 1:0) sagrāva mājinieci Ķīnu, kura zaudēja visās trīs apakšgrupas spēlēs.

Bens Strīts rezultātu atklāja jau divas minūtes pēc spēles sākuma, Adams Tambellīni septītajā minūtē rezultātu dubultoja, bet perioda vidū trešos vārtus guva Ēriks O'Dells.

Divas minūtes līdz otrā perioda beigām ceturtos vārtus Kanādas labā guva Kents Džonsons, savukārt trešā perioda vidū Korbems Naits realizēja vairākumu.

Kanādas hokejisti Ķīnas vārtsargu centās pārspēt 44 reizes, kamēr Ķīnas hokejistu atbildēja ar 26 metieniem.

Savukārt otrā A grupas spēlē ASV ar rezultātu 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) uzvarēja Vāciju.

Divas minūtes pēc spēles sākuma Patriks Hāgers vairākumā izvirzīja vadībā Vāciju, bet pēc divām ar pusi minūtēm Stīvens Kempfers rezultātu izlīdzināja.

Otrā perioda piektajā minūtē ASV izlasi vadībā izvirzīja Metjū Knīss, un pēdējā perioda trešajā minūtē Neitans Smits panāca jau divu vārtu pārsvaru.

Divas ar pusi minūtes pirms spēles beigu signāla Toms Kīnhakls samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Kad līdz spēles beigām bija atlikusi viena minūte un 49 sekundes Vācijas izlase nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr rezultātu izlīdzināt neizdevās.

A apakšgrupā ASV, uzvarot visās trīs spēlēs, sakrāja deviņus punktus, otrajā vietā ir Kanāda ar sešiem punktiem trīs spēlēs, trešajā vietā ir Vācija ar trim punktiem trīs spēlēs, bet grupu turnīru pēdējā vietā noslēdz Ķīna, kura palikusi bez punktiem.

Triju grupu uzvarētājas un labākās otrās vietas ieguvējas uzreiz iekļūst ceturtdaļfinālā, bet pārējās astoņas komandas izslēgšanas spēlē noskaidros atlikušās ceturtdaļfināla dalībnieces.

Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20.februārim.