Rīgā +23 °C
Sestdiena, 1. jūnijs
Mairita, Bernedīne, Biruta

Austrijas hokejisti pārsteidz somus; panākumi arī Kanādai, ASV un Zviedrijai

Austrija ceturtdien Prāgā pasaules hokeja čempionāta mačā pieveica Somiju, bet Zviedrija Ostravā uzvarēja Kazahstānu. Vakara spēlēs panākumus guva arī Kanādas un ASV hokejisti.

Zviedrija B grupas cīņā Ostravā ar 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) pieveica Kazahstānu.

Pirmā perioda viducī pretuzbrukuma noslēgumā 1:0 Zviedrijas izlases labā panāca Markuss Jūhansons, bet 36.minūtē 2:0 panāca Līnuss Jūhansons.

42.minūtē pēc neprecīzas Kazahstānas hokejista piespēles savā zonā ripu pārķēra zviedri, vārtus gūstot Fābianam Seterlundam - 3:0.

46.minūtē Adils Beketajevs no kreisā iemetiena apļa ar spēcīgu metienu vārtu tuvējā augšējā stūrī panāca 1:3.

Zviedri pa pretinieku vārtiem meta 44 reizes, bet Kazahstānas hokejisti - četrreiz mazāk. Sāmuels Ērsons atvairīja desmit metienus, bet Ņikita Bojarkins tika galā ar 41 metienu.

ASV B grupā Ostravā ar 5:0 (4:0, 0:0, 1:0) apspēlēja Franciju.

Amerikāņi jau pirmajā trešdaļā ielika pamatus uzvarai. 45.sekundē Broks Nelsons no vārtu priekšas iemeta ripu caur vārtsarga Žiliana Žinkā kājsargiem.

Pēc tam divus vārtus guva Metjū Boldijs, pirmos iemetot no labā iemetiena apļa pēc diagonālas piespēles, bet otros - pēc iemetiena no zonas centra.

4:0 no labā iemetiena apļa panāca Džonijs Gudro.

Punktu vārtu guvumiem 58.minūtē ar metienu vārtu labajā stūrī pēc pretinieku kļūdas savā zonā pielika Šeins Pinto.

Pa trim rezultativitātes punktiem sakrāja Boldijs (2+1) un Nelsons (1+2), divus (1+1) punktus - Gudro.

"Sauso" spēli ar desmit atvairītiem metieniem aizvadīja Alekss Nedelkovičs.

Francijas izlasē Žinkā pēc atvairītiem 12 no 16 metieniem pēc pirmās trešdaļas vietu vārtos deva Kentēnam Papijonam, kurš atvairīja 37 no 38 metieniem.

A grupas spēlē Prāgā Austrija atspēlēja divu vārtu deficītu un ar 3:2 (0:2, 1:0, 2:0) pieveica Somiju.

Jau spēles trešajā minūtē somus ar metienu no vārtu priekšas vadībā izvirzīja Saku Menalanens. Devītajā minūtē austrieši pazaudēja ripu savā aizsardzības zonā un Olivers Kapanens guva savus sestos vārtus pasaules čempionātā - 2:0.

24.minūtē Mario Hūbers vienus vārtus pretuzbrukumā atguva, pēc Tomasa Rafla piespēles raidot ripu tukšā vārtu labajā stūrī, bet trešās trešdaļas sākumā ripa vēlreiz ielidoja somu vārtos pēc Dominika Cvergera metiena, taču vārti netika ieskaitīti pat pēc Austrijas izlases pieprasītā videoatkārtojuma noskatīšanās, jo vārtsarga laukumā metiena brīdī ar vienu slidu bija Rafls.

50.minūtē austrieši savu panāca, Timo Niklam ar metienu no zilās līnijas vārtu kreisajā augšējā stūrī izlīdzinot rezultātu - 2:2.

Uzvaras vārtus austrieši iemeta mača priekšpēdējā sekundē, kad ar metienu no zilās līnijas vārtsargu pārspēja Benjamins Baumgartners.

Uzvarētājiem pa diviem rezultativitātes punktiem sakrāja Hūbers (1+1) un Benjamins Nisers (0+2), bet vārtos Davids Kikerts atvairīja 30 metienus.

Harri Sateri Somijas izlases vārtos tika galā ar 17 austriešu metieniem.

A grupas spēlē Prāgā Kanāda ar 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) pieveica Norvēģiju.

12.minūtē čempionus vadībā izvirzīja Brendons Tanevs, bet 23.minūtē 2:0 panāca Endrū Mangiepeins.

Pretuzbrukumā trijiem pret vienu kanādiešu aizsargu 43.minūtē vienus vārtus atguva Stīans Sūlbergs - 1:2.

Tomēr Dilans Kazenss 47.minūtē mazākumā un Džereds Makkens ar metienu tukšos vārtos panāca kanādiešu uzvaru ar 4:1.

Divas rezultatīvas piespēles sakrāja Džeimijs Oleksjaks, bet Kanādas vārtos Nikolass Dovss tika galā ar pieciem no sešiem metieniem.

Norvēģijas vārtos Henriks Haukelanns atvairīja 29 no 32 metieniem.

B apakšgrupā Zviedrijai četrās cīņās ir 12 punkti, Slovākijai - astoņi, ASV un Latvijai - septiņi un Vācijai - seši punkti. Francija sakrājusi četrus, Kazahstāna - trīs punktus un Polija - vienu punktu.

A grupā Kanādai un Šveicei četrās spēlēs ir 11 punkti, Čehijai - deviņi punkti, Somijai - septiņi un Austrijai - četri punkti. Norvēģija piecos mačos un Dānija četros ir tikušas pie trim punktiem, bet Lielbritānija trīs spēlēs pie punktiem nav tikusi.

Turnīrā startējošās 16 komandas ir sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras grupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Ungārija un Slovēnija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja kanādieši, kuri izšķirošajā mačā pārspēja Vāciju, bet bronzas medaļas izcīnīja Latvija, pagarinājumā pieveicot ASV valstsvienību.

Pasaules čempionāts Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā notiks līdz 26.maijam.