Rīgā +5 °C
Trešdiena, 8. maijs
Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Bārtuļa pārstāvētā Admiral komanda ar zaudējumu sāk Gagarina kausa izcīņu

Latvijas aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas_ Admiral _komanda pirmdien ar zaudējumu iesāka Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņu.

Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas spēlē Admiral ar rezultātu 2:4 (0:1, 2:2, 0:1) izbraukumā piekāpās Novosibirskas Sibirj spēlētājiem.

Otrās trešdaļas ievadā Sibirj bija izvirzījusies vadībā ar 2:0, vārtus gūstot Ivanam Vereščaginam un Viktoram Bobrovam. Kaut Aleksandrs Kuzņecovs vienus vārtus atguva, ātri vien mājinieki atjaunoja divu vārtu pārsvaru, izceļoties Stepanam Saņņikovam.

Otrās trešdaļas vidū Konstantīns Makarovs vēl samazināja Admiral deficītu līdz 2:3, tomēr izšķirošās trešdaļas ievadā Konstantīns Aleksejevs bija precīzs Sibirj komandā un palīdzēja novest dueli līdz uzvarai.

Bārtulis šajā mačā laukumā pavadīja 24 minūtes un 51 sekundi, veicot piecus metienus pa pretinieku vārtiem, kas bija dalīts lielākais skaits komandā. Tāpat viņš izcēlās ar diviem bloķētiem metieniem un vienu spēka paņēmienu.

Sērijā līdz četrām uzvarām pagājušās sezonas Austrumu konferences fināliste Sibirj izvirzījusies vadībā ar 1-0. Regulārajā sezonā Sibirj guva trešo vietu Austrumu konferencē, bet Admiral palika sestajā pozīcijā.

Citā pārī pirmdien pirmajā spēlē ar uzvaru guva regulārās sezonas labākā komanda Austrumu konferencē Omskas Avangard, kas savā laukumā ar 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) sīvā cīņā apspēlēja Ņižņekamskas Ņeftehimik. Uzvaras vārtus piecas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām iemeta Aleksandrs Perežogins, turklāt visā mačā metienu attiecība bija samērā līdzvērtīga.

Salīdzinoši negaidītu uzvaru pirmdien izcīnīja Jekaterinburgas Avtomobilist, ar 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) izbraukumā apspēlējot regulārās sezonas otro spēcīgāko vienību Austrumu konferencē Magņitogorskas Metallurg. Šeit uzvaras vārtus 26.minūtē guva Aleksandrs Pankovs. Savukārt vēl vienā pārī pirmajā spēlē Ufas Salavat Julajev ar 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) savā laukumā apspēlēja Kazaņas Ak Bars. Šajā mačā pēc pirmajām 59 minūtēm rezultāts bija tikai 2:0, bet pēdējās 60 sekundēs komandas pamanījās kopā gūt trīs vārtus - izšķirošo pārsvaru Ufas komandai nodrošināja Igors Grigorenko, kurš guva pirmos divus vārtus.

Pirms tam svētdien izslēgšanas cīņas sākās arī Rietumu konferencē, tomēr Latvijas komanda Rīgas Dinamo otro gadu pēc kārtas palikusi ārpus Gagarina kausa dalībnieku vidus.