Piektdiena, 10. maijs
Maija, Paija

Blackhawks hokejisti kļuvuši par Stenlija kausa ieguvējiem

Čikāgas Blackhawks hokejisti trešdien finālsērijas sestajā spēlē viesos ar 4:3 pagarinājumā pārspēja Filadelfijas Flyers vienību un pirmo reizi kopš 1961.gada kļuva par Stenlija kausa ieguvējiem. Finālsērijas rezultāts 4:2 čikāgiešu labā.Uzvaras vārtus papildlaika piektajā minūtē guva Patriks Keins.Oskars Bārtulis Flyers sastāvā nospēlēja nepilnas četras minūtes, izpildīja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu un nopelnīja neitrālu lietderības koeficientu.

Cīņas gaitā pārmaiņus vadībā bija abas komandas. Četras minūtes līdz pamatlaika beigām Skots Hārtnels mājiniekiem bija panācis izlīdzinājumu 3:3.

Par Stenlija kausa izcīņas vērtīgāko spēlētāju atzina Blackhawks kluba kapteini Džonatanu Teivsu. Viņš play off spēlēs guva septiņus vārtus un izdarīja 22 rezultatīvas piespēles..

22 gadus vecais Teivss, kurš kā pirmais no NHL komisāra Gerija Betmena rokām saņēma Stenlija kausu, līdz ar to kļuvis par Triple Gold kluba 24.biedru – viņa kontā ir gan Stenlija kausa īpašnieka, gan pasaules un olimpiskā čempiona tituli.

No Teivsa rokām kausu saņēma Marians Hosa, kurš trešo gadu pēc kārtas spēlēja finālā, taču iepriekš Pitsburgas Penguins un Detroitas Red Wings sastāvos bija cietis zaudējumus.

49 gadi bija ilgākais laiks, ko kāds pašreizējais NHL klubs bija aizvadījis, neizcīnot Stenlija kausu.

Flyers hokejisti zaudējuši pēdējās sešās Stenlija kausa finālsērijās un prestižo trofeju nav izcīnījuši kopš 1975.gada.