Bļugera pārstāvētajai Golden Knights pusceļš līdz Stenlija kausa finālam

Latvijas uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Vegasas Golden Knights vienība svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pusfinālā tika pie otrās uzvaras, savā laukumā papildlaikā pieveicot Dalasas Stars komandu.

Mājinieki "Golden Knights" NHL Rietumu konferences finālsērijas mačā bija pārāki ar 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 1:0), sērijā līdz četrām uzvarām panākot 2-0.

Latvijas uzbrucējs laukumā bija desmit minūtes un sešas sekundes, no kurām 25 sekundes spēlēja mazākumā. Bļugers pa pretinieku vārtiem metienus neizpildīja, pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu viesu raidījumu un zaudēja visos četros iemetienos, maču noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Latviešu uzbrucējs šosezon četrās Stenlija kausa spēlēs ticis pie vieniem gūtiem vārtiem un pozitīva lietderības koeficienta +1.

"Golden Knights" jau trešajā minūtē nonāca iedzinējos, pēc Miro Heiskanena metiena ripai rikošetā pārlidojot pāri mājinieku vārtsargam Eidinam Hilam. Lasvegasieši līdzsvaru uz rezultāta tablo atjaunoja perioda vidū, kad lielajā vairākumā no vārtu priekšas ripu mērķī ieraidīja Marks Stouns.

Dalasieši vadībā atgriezās otrā perioda vidū, kad ar precīzu metienu vārtos zibenīgu izspēli vairākumā noslēdza Džeisons Robertsons.

"Stars" jau tuvojās uzvarai pamatlaikā, taču divas minūtes un 22 sekundes pirms tā beigām Džeks Aikels no aizvārtes uz vārtu priekšu izcili piespēlēja Žonatanam Maršeso, kurš bija nekļūdīgs - 2:2.

Uzvaras vārtus papildlaika 72.sekundē guva Čandlers Stīvensons, tiekot pie pretinieku vārtsarga atsistās ripas vārtu priekšā.

Uzvarētāju vārtos Eidins Hils atvairīja 26 no 28 metieniem, kamēr pretējā laukuma pusē Džeiks Otindžers tika galā ar 21 no 24 metieniem. Sērijas trešā spēle tiks aizvadīta otrdien Dalasā.

Līdz ar šo maču, pirmo reizi NHL vēsturē pirmās četras konferenču finālsērijas spēles nenoslēdzās pamatlaikā. Austrumu konferences finālā Floridas "Panthers" divreiz viesos papildlaikā pārspēja Karolīnas "Hurricanes", arī esot vadībā ar 2-0.

Pagājušajā sezonā "Golden Knights" Stenlija kausa izcīņai nekvalificējās, bet "Stars" cieta zaudējumu pirmajā kārtā.

Sērijas pirmajā spēlē Bļugers guva vārtus, kamēr Lasvegasas hokejisti uzvarēja papildlaikā ar 4:3.