Bļugeram pieci metieni pa vārtiem Penguins pārliecinošā zaudējumā; neveiksme arī Balcera Sharks

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers pirmdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē piecreiz meta pa vārtiem, nevienu reizi ripai nesasniedzot savu mērķi, kamēr viņa pārstāvētā Pitsburgas Penguins cieta zaudējumu.

"Penguins" viesos ar rezultātu 2:7 (0:3, 0:1, 2:3) atzina Filadelfijas "Flyers" pārākumu.

Pirmajos divos periodos mājiniekiem vārtus guva Kevins Heiess, Šeins Gostisbērs, Klods Žirū un Veids Elisons, bet trešās trešdaļas pirmajā pusē Sidnijs Krosbijs pēc Bļugera nopelnīta vairākuma un Džeisons Zakers samazināja "Flyers" pārsvaru. Tiesa, pēc tam sekoja trīs precīzi metieni Džoela Ferebī, Žirū un Roberta Hoga izpildījumā, kas ļāva "Flyers" svinēt pārliecinošu uzvaru.

Uzvarētājiem ar trīs punktiem spēli noslēdza Žirū un Ferebī.

Bļugers šajā duelī uz ledus pavadīja 13 minūtes un 41 sekundi, no tām vienu minūti un 49 sekundes mazākumā. Bez pieciem metieniem pa vārtiem viņš atzīmējās arī ar vienu bloķētu metienu, uzvarētiem diviem no desmit iemetieniem un neitrālu lietderības koeficientu.

Latvijas hokejists šosezon piedalījies 40 spēlēs, kurās guvis septiņus vārtus, 14 reizes rezultatīvi piespēlējis un iekrājis pozitīvu lietderības koeficientu +12.

"Penguins" ar 71 punktu 53 spēlēs ieņem otro vietu Austrumu divīzijā, kur līdere ar tikpat punktiem 52 spēlēs ir Vašingtonas "Capitals". "Flyers" ar 73 punktiem 52 cīņās ir sestā.

Abas komandas trešdien vēlreiz krustos nūjas, bet nedēļas turpinājumā "Penguins" regulārā čempionāta pēdējās spēlēs savā laukumā divreiz tiksies ar Bufalo "Sabres" vienību, kurai šosezon traumas dēļ nevarēja palīdzēt Zemgus Girgensons.

Tikmēr Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē "Sharks" vienība pirmdien piedzīvoja zaudējumu NHL regulārā čempionāta spēlē. "Sharks" savā laukumā ar rezultātu 4:5 (1:1, 2:0, 1:3, 0:1) pagarinājumā zaudēja Kolorādo "Avalanche".

Sanhosē vienība piedzīvoja 11.neveiksmi pēdējās 13 spēlēs un oficiāli atvadījās no izredzēm piedalīties Stenlija kausa izcīņā. "Sharks" trešo reizi komandas vēsturē divas sezonas pēc kārtas nav iekļuvusi "play-off". Iepriekš tas nesanāca 1992. un 1993.gadā, kad komandu pārstāvēja Artūrs Irbe abas divas sezonas un Sandis Ozoliņš vienu sezonu, un 1996. un 1997.gadā.

Spēles pirmajās sešās minūtēs ar gūtiem vārtiem apmainījās Evanders Keins un Miko Rantanens, bet otrā perioda pirmajās astoņās minūtēs Tomāšs Hertls un Keins nostiprināja mājiniekiem vadību. Arī trešā perioda ievadošās četras minūtes bija rezultatīvas - vispirms Valērijs Ņikuščins vienus vārtus atguva, bet pēc tam Timo Maiers, Balceram aizsedzot Filipa Grūbauera skatu, panāca 4:2.

Tuvojoties perioda vidum, Gabriels Landeskogs vēlreiz samazināja "Sharks" pārsvaru, bet nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigām Nazems Kadri panāca 4:4.

Spēle turpinājās pagarinājumā, kurā pēc 41 nospēlētas sekundes Andrē Burakovskis ar metienu "Sharks" aizsarga Brenta Bērnsa aizsegā atnesa viesiem uzvaru. Šajā epizodē aizsardzības zonā atradās arī Balcers.

Latviešu uzbrucējs šajā spēlē uz ledus sabija 19 minūtes un 31 sekundi, no tām divas minūtes un 12 sekundes mazākumā. Liepājnieks šajā spēlē pielietoja trīs spēka paņēmienus, pārtvēra divas ripas un cīņu noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -2.

Balcers šosezon 37 spēlēs guvis septiņus vārtus, atdevis deviņas rezultatīvas piespēles un sakrājis negatīvu lietderības koeficientu -5. Pēdējās divās cīņām viņam bijusi negatīva lietderība -6.

"Sharks" ar 46 punktiem 52 spēlēs ieņem septīto vietu Rietumu divīzijā, kur "Avalanche" ar 72 punktiem 50 cīņās ir otrā.

Trešdien abas komandas vēlreiz spēkosies savā starpā, bet pēc tam "Sharks" vienībai būs palikušas trīs spēles 2020./2021.gada sezonā.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 16.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.