Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Bļugeram rezultatīva piespēle uzvarā pret Sabres

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien veica rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā, kamēr viņa pārstāvētā Pitsburgas Penguins izbraukumā ar rezultātu 5:0 (0:0, 3:0, 2:0) apspēlēja Bufalo Sabres, kurā ārpus sastāva palika latvietis Zemgus Girgensons.

Bļugers šajā mačā laukumā pavadīja 14 minūtes un deviņas sekundes, kuru laikā veica vienu metienu pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, bloķēja vienu pretinieku raidījumu, nopelnīja divas soda minūtes un dueli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Šīs spēles rezultātu 27.minūtē atklāja Fils Kesels, bet 36.minūtē Braiens Dumulēns panāca 2:0, turklāt šajā vārtu guvumā asistēja arī Bļugers. Savukārt tikai divas minūtes vēlāk Patriks Hērnkvists guva jau viesu trešos vārtus, bet noslēdzošajās 20 minūtēs Penguins guva vēl divus bezatbildes vārtus.

Bļugers savā NHL debijas sezonā 17 mačos guvis trīs vārtus un veicis trīs rezultatīvas piespēles. Tikmēr Girgensons ārpus Sabres sastāva palika otrajā mačā pēc kārtas. Viņš šosezon 61 spēlē guvis trīs vārtus un veicis 11 rezultatīvas piespēles.

Tiesa, pēdējā laikā Sabres uzrāda pieticīgus rezultātus, jo tā zaudējusi 12 no pēdējām 14 spēlēm, turklāt pašlaik tai ir sešu zaudējumu sērija.

Trīs uzvaras pēc kārtas izcīnījusī Penguins ar 87 punktiem 71 spēlē Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem sesto vietu, kamēr Sabres 70 mačos iekrājusi 69 punktus un ir 12.pozīcijā, turklāt tās dalība Stenlija kausa izcīņā vairs nešķiet reāla, jo no izslēgšanas turnīra zonas komanda atpaliek par 12 punktiem.

Penguins nākamo spēli aizvadīs sestdien, kad uzņems Sentluisas Blues, bet Sabres sestdien viesosies pie Karolīnas Hurricanes.

Citā ceturtdienas mačā četru zaudējumu sēriju pārtraukusi latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Otavas Senators, kas savā laukumā ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pārspēja Sentluisas Blues. Balcers šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes un astoņas sekundes, kuru laikā veica divus metienus pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus, bloķēja trīs pretinieku raidījumus un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1. Liepājnieks savā NHL debijas sezonā 26 spēlēs guvis četrus vārtus, veicis četras rezultatīvas piespēles.

Senators ar 54 punktiem 71 spēlē ir Austrumu konferences un visas līgas vājākā komanda, kamēr Blues ar 79 punktiem 70 mačos Rietumos ir septītajā pozīcijā. Nākamo maču Otavas vienība aizvadīs sestdien, kad uzņems spēcīgo Toronto Maple Leafs.