Bļugeram rezultatīva piespēle, Vegasa panāk 3-0 Stenlija kausa pusfinālā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers trešdien izcēlāš ar rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pusfināla trešajā mačā, palīdzot Vegasas Golden Knights viesos pieveikt Dalasas Stars komandu.

"Golden Knights" NHL Rietumu konferences finālsērijas trešajā mačā bija pārāki ar 4:0 (3:0, 1:0, 0:0), sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-0.

Latvijas uzbrucējs laukumā bija 11 minūtes un 21 sekundi, no kurām 34 sekundes spēlēja mazākumā, bet piecas - vairākumā. Bļugera kontā viens metiens pa pretinieku vārtiem, pa vienai zaudētai un pārtvertai ripai, viens spēka paņēmiens un uzvarēti divi no septiņiem iemetieniem. Maču Latvijas uzbrucējs noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latviešu uzbrucējs šosezon piecās Stenlija kausa spēlēs ticis pie vieniem gūtiem vārtiem, rezultatīvas piespēles un pozitīva lietderības koeficienta +2.

"Golden Knights" jau otrajā minūtē pēc Džonatana Maršeso metiena izvirzījās vadībā, bet mača sestajā minūtē Ivans Barbašovs panāca 2:0. Pirmās trešdaļas astotajā minūtē Viljams Karjers pēc Bļugera un Kīgana Kolesāra piespēlēm panāca jau 3:0, bet ceturtos vārtus viesu labā mača 29.minūtē guva Alekss Pjetrandželo.

Uzvarētāju vārtos Eidins Hils atvairīja visus 34 mājinieku metienus, kamēr pretējā laukuma pusē Džeiks Otindžers tika galā ar diviem no pieciem metieniem, bet viņu nomainījušais Skots Vedžvuds neitralizēja desmit o 11 viesu metieniem.

Sērijas ceturtā spēle tiks aizvadīta ceturtdien Dalasā.

Pagājušajā sezonā "Golden Knights" Stenlija kausa izcīņai nekvalificējās, bet "Stars" cieta zaudējumu pirmajā kārtā.

Sērijas pirmajā spēlē Bļugers guva vārtus, kamēr Lasvegasas hokejisti uzvarēja papildlaikā ar 4:3.