Pirmdiena, 13. maijs
Ira, Iraīda, Irēna, Irina

Bufalo un Girgensons pārtrauc zaudējumu sēriju, tiekot pie 1000. uzvaras Sabres laukumā

Latvijas hokejista Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo Sabres komanda ceturtdien izlaida trīs vārtu pārsvaru, tomēr tika pie panākuma Nacionālajā hokeja līgas (NHL) spēlē, pārtraucot četru zaudējumu sēriju, kā arī tiekot pie kluba vēsturē 1000.uzvaras savā laukumā.

Sabres ar rezultātu 4:3 (2:0, 1:1, 1:2) uzvarēja Ņujorkas Islanders hokejistus. Savās mājās Sabres nebija uzvarējuši iepriekšējās piecās cīņās, taču beidzot tika pie panākuma un izcīnīja kluba vēsturē 1000.uzvaru savā laukumā NHL regulārajos čempionātos.

Laukuma saimnieki spēles 28.minūtē bija vadībā ar 3:0, pirmajā trešdaļā izceļoties Džekam Aikelam un Evanam Rodrigesam, bet pārsvaru trīskāršot Raienam O'Reilijam. Zīmīgi, ka pirmajā trešdaļā Sabres izdarīja tikai četrus metienus pa vārtiem, taču guva divus vārtus.

Turpinājums Sabres hokejistiem neizdevās, jo Islanders pēc Džona Tavaresa, Rosa Džonstona un Andersa Lī metieniem spēja panākt izlīdzinājumu, trešos vārtus iemetot cīņas 55.minūtē.

Tiesa, jau pēc minūtes Sabres atguva vadību, uzvaras vārtus iemetot Semam Reinhārtam, kurš bija pirmais pie atlēkušās ripas, beigās mājiniekiem minimālo pārsvaru nosargājot. Reinhārts tika atzīts par šīs spēles pirmo zvaigzni, jo izdarīja arī divas rezultatīvas piespēles.

Girgensons spēlēja 16 minūtes un 46 sekundes, ar rezultativitāti neizceļoties. Viņš divas reizes meta pa vārtiem un maču noslēdza ar neitrālu lietderības rādītāju.

Jau ziņots, ka iepriekšējos trīs mačos latvietis guva divus vārtus skaitliskajā mazākumā, taču tad Sabres zaudēja.

Girgensons šosezon 49 spēlēs guvis sešus vārtus, veicis četras rezultatīvas piespēles un ticis pie negatīva lietderības koeficienta -6.

Bufalo klubs ar 40 punktiem 54 spēlēs saglabā stabilu pēdējo, 16.vietu, Austrumu konferencē, bet Islanders ar 58 punktiem 55 mačos ir devītajā pozīcijā.

Visas līgas ieskaitē Sabres par pieciem punktiem apsteidz tikai Arizonas Coyotes komandu.

Nākamo spēli Sabres aizvadīs sestdien viesos pret Bostonas Bruins, kam sekos vēl divi mači savā laukumā.