Rīgā +3 °C
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Čehi ar četriem vārtiem trešajā periodā uzveic zviedrus; somi tiek galā ar Itāliju

Somijas hokeja izlase ceturtdien 2021.gada pasaules čempionāta Rīgā B grupas spēlē pārspēja Itāliju, izvirzoties turnīra tabulas pirmajā vietā, kamēr Čehija atspēlēja divu vārtu deficītu un uzvarēja Zviedrijas valstsvienību A grupas cīņā, pretiniekiem atvēlot pēdējo vietu grupā.

Somija apspēlēja Itāliju ar 3:0 (2:0, 1:0, 0:0).

Pusotras minūtes laikā pirmā puslaika pirmajā pusē Somija panāca 2:0, izceļoties Toni Sundam un Artu Ruotsalainenam.

29.minūtē savus otros vārtus spēlē guva Sunds, bet pirms tam netika ieskaitīti Itālijas gūtie vārti, jo, palabojot no zilās līnijas mestu ripu, hokejista nūja bija atradusies pārāk augstu.

Turpinājumā somi kontrolēja notikumu gaitu laukumā, izcīnot drošu uzvaru.

Pēc četrām kārtām ar desmit punktiem B grupas vadībā ir Somija, pa deviņiem punktiem ir Vācijai un ASV, pa septiņiem punktiem ir Kazahstānai un Latvijai, pa trim punktiem nopelnījusi Kanāda un Norvēģija, bet Itālija ir vienīgā komanda, kurai čempionātā vēl nav izdevies izcīnīt punktus.

Jau ziņots, ka Latvijas hokeja izlase ceturtdien atzina ASV valstsvienības pārākumu ar 2:4 (2:2, 0:2, 0:0).

Vārtus Latvijai guva Miks Indrašis un Renārs Krastenbergs, amerikāņiem - Mets Tenisons, Braiens Boils, Trevors Mūrs un Metijs Benjerss.

Krastenbergs tika atzīts par labāko Latvijas rindās, bet ASV valstsvienībā - Boils.

A grupā Zviedrija ar 2:4 (2:0, 0:0, 0:4) piekāpās Čehijai.

Abus vārtus pirmajā trešdaļā zviedri guva nepilnu triju minūšu laikā, vispirms izceļoties Andrēasam Vingerli, pēc tam - Rikardam Rakelam.

Pēc bezrezultatīva otrā perioda trešajā čehi ne tikai atspēlējās, bet arī izvirzījās vadībā.

Rezultātu čehi izlīdzināja vairākumā, 42.minūtē izceļoties Jakubam Vrānam un 45.minūtē Janam Kovāržam.

49.minūtē čehus vadībā izvirzīja Lukāšs Kloks.

Adamam Reidebornam 57.minūtes beigās atstājot vārtus un dodot vietu sestajam laukuma spēlētājam, čehi guva vēl vienus vārtus, pusotru minūti līdz mača beigām izceļoties Jakubam Flekam - 4:2.

Jau ziņots, ka A grupā dienas pirmajā spēlē Šveice ar 8:1 sagrāva Slovākiju.

Pa deviņiem punktiem A grupā ir Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandai, Šveicei un Slovākijai, Čehijai un Dānijai ir pieci punkti, pa četriem iekrājusi Baltkrievija un Lielbritānija, kamēr Zviedrija tikusi pie trim punktiem.

Ierasti pasaules čempionāts sākas maija pirmajā nedēļā, bet šogad tas pārcelts uz mēneša beigām, lai nepārklātos ar nacionālo čempionātu izspēli un NHL regulāro turnīru.

2021.gada pasaules čempionāts Rīgā notiks līdz 6.jūnijam.

B apakšgrupā, kurā spēlē Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna, mači notiek "Arēnā Rīga", bet A apakšgrupas izlases Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komanda, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija savus dueļus aizvada Olimpiskā sporta centra futbola laukumā ierīkotajā ledus laukumā.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā - Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā - Zviedrijai un Dānijai.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.