Čempione Mogo un Liepāja ar uzvarām sāk hokeja virslīgas pusfinālu sērijas

Valsts čempione Mogo no Rīgas un regulārā čempionātā uzvarētāja Liepāja piektdien ar uzvarām iesāka izslēgšanas spēļu pusfinālus, sērijā līdz trim uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Pērnās sezonas finālistu duelī Mogo ar 5:1 (2:1, 1:0, 2:0) apspēlēja Ogres Kurbadu (skatiet pievienoto fotogaleriju).

Uzvarētājiem ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Miks Lipsbergs un Rustams Begovs.

Mača rezultātu spēles trešajā minūtē atklāja Latvijas izlases ģenerālmenedžera Māra Baldonieka palīgs Juris Štāls no Kurbada, bet divarpus minūtes pirms pirmā perioda beigām Edgars Kurmis panāca neizšķirtu. Tieši divas minūtes vēlāk Lipsbergs jau vadībā izvirzīja Mogo, bet otrās trešdaļas septītajā minūtē viņš panāca 3:1. Trešā perioda sākumā Rustams Begovs guva ceturtos vārtus rīdzinieku labā, bet trīs minūtes pirms pamatlaika beigām uzbrucējs panāca jau 5:1.

Tikmēr otrā pusfināla pirmajā spēlē Liepāja rezultatīvā mačā savā laukumā ar 7:5 (2:1, 1:2, 4:2) uzveica Rīgas Prizmu.

Liepājnieku rindās ar vārtu guvumiem izcēlās septiņi komandas spēlētāji, bet aizsargs Egils Kalns statistikas ailītē blakus vienam precīzam metienam ierakstīja arī divas rezultatīvas piespēles. Tikmēr Prizmas komandā ar diviem vārtiem atzīmējās Vitālijs Hvorostiņins un Jurijs Kļujevskis, kuram arī rezultatīva piespēle.

Pēc nospēlētas pusotras minūtes spēles rezultātu atklāja Hvorostiņins, bet pēc tam mājinieki iemeta trīs bezatbildes vārtus. Tiesa, Kļujevskis ar diviem precīziem metieniem izlīdzināja mača rezultātu. Trešā perioda vidū trīsarpus minūšu laikā Liepāja panāca 6:3, taču viesiem bija vajadzīgas vien nepilnas divas minūtes, lai deficītu samazinātu līdz vieniem vārtiem (5:6). Pusotru minūti līdz finālsvilpei rīdzinieki vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, un Kalns ripu raidīja jau tukšos vārtus, pieliekot punktu liepājnieku uzvarai.

Liepājniekiem šajā spēlē nevarēja palīdzēt komandas kapteinis Dmitrijs Korņilovs, kurš regulārā čempionāta priekšpēdējā spēlē par dūrienu ar nūju pretiniekam saņēma lielo sodu un pēc tam viņam tika piespriesta piecu spēļu diskvalifikācija.

Sestdien Mogo un Liepājas mājvietās tiks aizvadītas pusfinālu sērijas otrās spēles.

Kā zināms, pusfinālam automātiski kvalificējušās regulārās sezonas divas spēcīgākās vienības Liepāja un Mogo. Savukārt ārpus izslēgšanas turnīra palika regulārās sezonas vājākā komanda Rīga 99/Tukums.

Iepriekšējā čempionātā triumfēja Mogo hokejisti, finālsērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 pārspējot Kurbada vienību.