Čempioni Lightning panāk septīto spēli pret Toronto, Blues izslēdz Wild

Latvijas aizsarga Kristiāna Rubīna pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Toronto Maple Leafs ceturtdien Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas spēlē Tampā piekāpās Tampabejas Lightning, uzvarētāja noskaidrošanu sērijā atliekot uz septīto cīņu.

"Lightning" laukuma saimnieku lomā pagarinājumā pieveica Toronto "Maple Leafs" ar 4:3 (1:0, 1:3, 1:0, 1:0), sērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 3-3.

Latvijas hokejists nebija iekļauts Toronto vienības pieteikumā.

Mājinieki pēc Ondržeja Palāta un Entonija Sirelli 31.minūtē mazākumā gūtajiem vārtiem izvirzījās vadībā ar 2:0.

Pēc tam līdz perioda beigām trīs vārtus guva Kanādas kluba spēlētāji. Nepilnu minūti pēc otro vārtu zaudējuma vienus vārtus atguva Ostons Metjūzs, bet perioda beigās 26 sekunžu laikā divas ripas Tampabejas komandas vārtos iemeta Džons Tavaress, astoņas sekundes pirms otrā pārtraukuma panākot vadību ar 3:2.

Turpinājumā vārtus gan guva tikai mājinieki. 50.minūtē Ņikita Kučerovs vairākumā panāca 3:3, bet uzvaras vārtus pagarinājuma 19.minūtē guva Breidens Points, kurš vārtos raidīja vārtsarga Džeka Kempbela atsisto ripu.

Toronto vienībā divas rezultatīvas piespēles sakrāja Viljams Nilanders, bet vārtos Kempbels atvairīja 31 metienu.

Mājiniekiem divi rezultativitātes punkti (1+1) tika Pointam, bet vārtos Andrejs Vasiļevskis tika galā ar 30 viesu metieniem.

Sērijas izšķirošā cīņa notiks sestdien Toronto.

Citā mačā Sentluisas "Blues" savā laukumā ar 5:1 pārspēja Minesotas "Wild", sērijā triumfējot ar 4-2. Uzvarētājiem 25 metienus atvairīja vārtsargs Džordans Biningtons. Rietumu konferences pusfinālā "Blues" tiksies ar favorīti Kolorado "Avalanche", kas sērijā ar 4-0 izslēdza Nešvilas "Predators".

Vēl divās citās sērijās rezultāts kļuva 3-3 un būs nepieciešama 7. spēle. Bostonas Bruins mājās ar 5:2 uzveica Karolīnas Hurricanes, uzvarētājiem ar 1+1 atzīmējoties Bredam Maršānam, bet Karolīnai abus vārtus guva Andrejs Svečņikovs. Septītā spēle sestdien notiks "Hurricanes" mājvietā Reilijā.

Savukārt Edmontonas "Oilers" viesos ar 4:2 uzveica Losandželosas "Kings", kuri panākuma gadījumā būtu iekļuvuši nākamajā kārtā. Uzvarētājiem pa trim punktiem iekrāja Evanders Keins (2+1) un kapteinis Konors Makdeivids (1+2), kurš ar 12 (3+9) punktiem šobrīd kļuvis par Stenlija kausa rezultatīvāko spēlētāju. Septītais mačs sestdien notiks Edmontonā.