Rīgā +21 °C
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Dinamo paņem trīs punktus Omskā, pakāpjas uz 7.vietu Rietumos

Rīgas Dinamo hokejisti_ _piektdien KHL izbraukuma spēlē Omskā ar 3:1 uzveica vietējos Avangard, tādējādi Rietumu konferencē pakāpjoties uz 7.vietu. Vārtus Rīgas kluba labā guva Džeimijs Lundmarks, Miķelis Rēdlihs un Mārtiņš Karsums.

Pirmais bīstamais moments pie mājinieku vārtiem norisinājās 4.minūtē, kad vārtos kopā ar ripu ieslīdēja arī mūsu kapteinis Sandis Ozoliņš, bet vārti netika ieskaitīti. Uzreiz pēc tam palikām mazākumā pēc Ņiživija noraidījuma. Izturējuši mazākumu, Dinamo kļūdījās un pret Holtu izslidoja divi Avangard hokejisti – mūsu vārtsargs bija savā vietā. Perioda turpinājumā neviena no komandām neaizrāvās ar pārgalvīgiem uzbrukumiem, tā vietā spēlēja nogaidošu,  uz pretuzbrukumiem tendētu hokeju. Trīs minūtes pirms trešdaļas beigām pēc Aleksandra Ņesterova reida pāri visam laukumam savu meistarību bija spiests demonstrēt Holts. Kopumā vārtu gūšanas iespēju komandām nebija daudz un rezultāts atbilda spēlei 1.periodā.

Otrā perioda pirmajā minūtē gandrīz zaudējām vārtus pēc Omskas hokejistu izgājiena pret Holtu, tomēr mūsu vārtsargs fantastiskā veidā ripu tvēra. Avangard trešdaļas sākumā vēl vairākas reizes bīstami apdraudēja Dinamo vārtus, piedevām M.Rēdlihs nopelnīja divminūšu sodu un mūsējiem otrais mazākums mačā. Tā laikā sekoja vēl viens noraidījums un rīdzinieki pusminūti aizstāvējās trijatā. Rezultātu šajā spēlē 28.minūtē atklāja Džeimijs Lundmarks, burzmā Kari Ramo vārtu priekšā raidot ripu vārtos - 1:0! Kanādietis nebija guvis vārtus kopš 1.decembra jeb 16 spēles. Turpinot ofensīvu, rīdziniekiem radās iespēja pirmo reizi mačā spēlēt skaitliskajā vairākumā, tomēr reālas vārtu gūšanas iespējas tajā neradās. Nepilnas piecas minūtes pirms perioda beigām Dmitrijs Sjomins eleganti apspēlēja Dinamo aizsardzību un Krisu Holtu, panākot izlīdzinājumu. Trešo periodu abas komandas sāka četratā, jo pēdējā 2.perioda minūtē nopelnīja pa divminūšu noraidījumam.

Avangard 3.periodu sāka visai aktīvi, bieži un gana bīstami apdraudot mūsu vārtus. Par spīti tam, vārtus guva Dinamo, kad vairākumā pēc izcilas partnera piespēles 12.ripu sezonā iemeta Miķelis Rēdlihs - 2:1! Pēc dažām minūtēm Avangard nopelnīja vēl vienu noraidījumu, bet šoreiz mazākumu izturēja veiksmīgi. Tuvāk pamatlaika izskaņai pretinieku spiediens pieauga, pusotru minūti pirms beigām vārtus atstāja Kari Ramo. Šoreiz visi pretinieku centieni atdūrās pret Rīgas monolīto aizsardzību un 19 sekundes pirms finālsirēnas Mārtiņš Karsums raidīja ripu tukšos vārtos - 3:1 uzvara Omskā!

Pretinieku sastāvā 20 minūtes un 39 sekundes uz ledus Georgijam Pujacam, Latvijas hokejistam trīs metieni pa Holta vārtiem. Pateicoties uzvarai, Dinamo apsteidza Maskavas CSKA un Rietumu konferencē ieņem 7.vietu ar 68 punktiem 47 spēlēs. Nākamais mačs svētdien plkst. 13 Magņitogorskā, kur pret vietējo Metallurg klubu noslēgsies Dinamo pirmspēdējā izbraukuma tūre sezonā.

KHL regulārā čempionāta spēle, 2012.gada 3.februāris. Omska, Arena-Omsk.

Omskas Avangard – Rīgas Dinamo 1:3 (0:0; 1:1; 0:2)

Vārti: 27:33 Lundmarks (K.Rēdlihs, Ņiživijs) 0:1; 35:46 Sjomins (Aleksandrovs) 1:1; 45:02 M.Rēdlihs (Sprukts, Karsums, vair.) 1:2; 59:41 Karsums (Galviņš, t.v.) 1:3

Vārtsargi: Kari Ramo - Kriss Holts

Metieni: 28-24

Soda minūtes: 8-8