Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Dinamo uzvar Spartak un kvalificējas KHL izslēgšanas spēlēm

Rīgas Dinamo hokejisti savā pēdējā izbraukuma spēlē KHL regulārajā čempionātā ar 2:1 uzveica Maskavas Spartak, ceturto sezonu pēc kārtas nodrošinot dalību izslēgšanas turnīrā. Vārtus rīdziniekiem guva Jānis Sprukts un Ģirts Ankipāns, bet Spartak labā vienīgā ripa šodienas jubilāram Štefanam Ružičkam.

Pirmos vārtus rīdzinieki varēja gūt teju uzreiz pēc iemetiena – Sprukts izdarīja lielisku piespēli komandas labākajam vārtu guvējam (19) Mārtiņam Karsumam, kurš, neviena netraucēts, izgājienā tomēr nepārspēja Sergeju Borisovu. Niklass Luceniuss bīstami meta 4.minūtē, laukumā turpinājās rīdzinieku ofensīva. Tās laikā vārtu priekšā ar Borisovu centās izrēķināties Mārtiņš Cipulis, tomēr vārtsargs ripu fiksēja. Diemžēl pirmos vārtus guva mājinieki – pēc Dinamo kļūdas līdz Holta vārtiem tika divi Spartak uzbrucēji un šodienas jubilārs Štefans Ružička sagādāja sev svētku dāvanu – 0:1. Perioda vidū nopelnītajā vairākumā mūsējie tā arī neko bīstamu neizveidoja, gandrīz ļaujot mājiniekiem aizskriet pret Holtu. Turpinājumā iniciatīva pārgāja Spartak pusē, mājinieki izdarīja vairākus ļoti bīstamus metienus, turklāt nopelnīja vairākumu. Otros vārtus maskavieši varēja gūt perioda pēdējās sekundēs, bet komandu glāba Kriss Holts.

Pirmās piecas minūtes 2.trešdaļā ripa vairāk uzturējās Spartak zonā, tomēr rīdzinieku metieni palika bez rezultāta. Tikmēr Kriss Holts rūpējās par to, lai rezultāts nemainītos pēc vairākām kļūdām aizsardzībā. Kādā no epizodēm spartakieši bīstami uzbruka, ripu pārtvēra Dinamo un Jānis Sprukts izgājienā beidzot pārvērta pārsvaru vārtu guvumā - 1:1! Pēc vārtu guvuma rīdzinieki sakūra īstu pirti Borisova vārtu priekšā, drīz vien par skaitliskā sastāva pārkāpumu noraidījums Spartak, tomēr arī otro vairākumu Dinamo neizmantoja. Ģirts Ankipāns parūpējās par to, lai izšķirošo periodu Dinamo sāktu vadībā, pēc Luseniusa piespēles raidot otro ripu Borisova vārtos un 2:1.

Pamatlaika pēdējās 20 minūtes sākās ar noraidījumu Rīgas sastāvā, arī otro mazākumu spēlē izdevās izturēt godam. Spēles 47.minūtē Zavaruhins Spartak vārtu priekšā nogāza Hosu un rīdziniekiem trešais vairākums. Arī šoreiz nekā, toties jau spēlējot vienādos sastāvos, atkal regulāri spējām saasināt situāciju pie Borisova vārtiem. Tuvojoties pamatlaika beigām, Spartak izmisīgi centās glābt spēli, arvien biežāk apdraudot Holta vārtus. Trīs minūtes pirms beigām noraidījums Spartak sastāvā, stipri samazinot mājinieku iespējas ko mainīt. Tomēr pat mazākumā Spartak uzbruka ļoti bīstami un vārtus atstāja Borisovs, taču visi centieni bija nesekmīgi. Rīgas Dinamo svinēja uzvaru ar 2:1 un ceturto gadu pēc kārtas kvalificējās Gagarina kausa spēlēm.

Ar 71 punktu 50 spēlēs Dinamo ieņem 7.vietu Rietumu konferencē. Atlikušās četras spēles rīdzinieki aizvadīs mājās, pirmā no tām - jau svētdien pret Mitišču Atlant.

KHL regulārā čempionāta spēle, 2012.gada 17.februāris. Maskava, Sokoļņiku ledus arēna

Maskavas Spartak – Rīgas Dinamo 1:2 (1:0; 0:2; 0:0)

Vārti: 6:34 Ružička (Ļudučins) 1:0; 30:22 Sprukts (Bukarts, Ozoliņš) 1:1; 37:20 Ankipāns (Luseniuss, Galviņš) 1:2;

Vārtsargi: Sergejs Borisovs - Kriss Holts

Metieni: 27-39

Soda minūtes: 8-4