Galviņš Ocelārži rindās triumfē Čehijas čempionātā

Latviešu aizsargs Guntis Galviņš kopā ar Tršinecas Ocelārži komandu svētdien tika kronēts par Čehijas augstākās hokeja līgas čempionu.

"Ocelārži" fināla sestajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) uzveica Libereces "Bīlī Tigrši", sērijā līdz četrām uzvarām gūstot virsroku ar 4-2.

Galviņš šajā mačā atzīmējās ar rezultatīvu piespēli, palīdzēdams komandas biedram pamatlaika priekšpēdējā minūtē raidīt ripu tukšos vārtos un panākt 4:2.

Latviešu aizsargs šajā duelī uz ledus pavadīja 23 minūtes un 12 sekundes, kuru laikā metienus pa vārtiem neveica un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +2.

Latvietis šosezon regulārajā čempionātā 47 spēlēs guva trīs vārtus un veica deviņas rezultatīvas piespēles, bet izslēgšanas turnīrā viņš 17 spēlēs guva vienus vārtus un atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm.

Galviņš tiek gaidīts Latvijas izlases treninņometnē, kurā hokejisti gatavojas pasaules čempionātam.

"Ocelārži" komanda Čehijas čempiones tronī atgriezusies pēc astoņu gadu pārtraukumu.

Šosezon Tršinecas komandā sezonu iesāka uzbrucējs Roberts Bukarts, kurš gan vēlāk pārcēlās uz Prāgas "Sparta".

Jau ziņots, ka izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā apstājās Oskara Cibuļska un uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvētā Hradeckrālovas"Mountfield", bet pirmajā kārtā zaudējumus piedzīvoja aizsarga Ralfa Freiberga un uzbrucēja Edgara Kuldas pārstāvētā Zlīnas "PSG Berani", kā arī uzbrucēja Prāgas "Sparta".

Čehijas čempionāta regulārajā turnīrā uzvarēja Libereces "Bīlī Tigrši", otrajā vietā bija Tršinecas "Ocelārži", bet trešo vietu ieņēma Plzeņas "Škoda", šīm trim vienībām nodrošinot ceļazīmi uz Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas nākamās sezonas turnīru.

Pēc Brno "Komet" vienības izstāšanās pusfinālā vietu IIHF Čempionu līgā nodrošināja arī Hradeckrālovas"Mountfield", kas regulārajā čempionātā bija ceturtā. Tikmēr Zlīnas "PSG Berani" bija devītā, bet Prāgas "Sparta" noslēdza pirmo desmitnieku.