Rīgā 0 °C
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Girgensona rezultativitāte palīdz Sabres svinēt ceturto panākumu piecās spēlēs

Latviešu hokejists Zemgus Girgensons piektdien ar divām rezultatīvām piespēlēm palīdzēja Bufalo Sabres komandai turpināt veiksmīgo sezonas sākumu. Bufalo ar rezultātu 3:2 (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Floridas Panthers, kuras sistēmā spēlē Rodrigo Ābols.

Girgensons aizvadīja veiksmīgāko spēli šosezon, vispirms otrā perioda pašās beigās ievadot ātro uzbrukumu, kurā rezultātu atklāja Juhans Larsons, bet trešā perioda sākumā vēl vienā ātrā uzbrukumā palīdzēja Markam Skandellam panākt 2:0.

Spēles turpinājumā vienus vārtus drīz atguva Jevgēņijs Dadonovs, bet 11 sekundes pirms pamatlaika beigām Maiks Hofmans neļāva Sabres gūt uzvaru jau pamatlaikā, pārspējot veiksmīgi spēlējošo Linusu Ulmarku. Papildlaikā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienu sērijā Ulmarks palika nepārspēts, kamēr Sabres labā pa ripai iemeta Džeks Aikels un Keisijs Mitelstads. Visā spēlē Ulmarks tika galā ar 41 viesu metienu.

25 gadus vecais Girgensons uz ledus pavadīja 14:59 minūtes (1:18 mazākumā), izceļoties ar jau minētajām divām rezultatīvām piespēlēm, diviem metieniem pa vārtiem un vienu spēka paņēmienu. Viņa lietderības koeficients bija neitrāls.

Šosezon Zemgus piecos mačos iekrājis jau trīs (0+3) punktus un neitrālu lietderību.

Vēl vienā spēlē rezervē palika vārtsargs Elvis Merzļikins, bet viņa pārstāvētā Kolumbusas Blue Jackets savā laukumā ar 1:2 piekāpās Anaheimas Ducks. Latvieša konkurents Jūnass Korpisalo atvairīja 21 metienu.

Tikmēr piekto uzvaru tikpat spēlē izcīnīja Karolīnas Hurricanes, kas ir visu laiku labākais sezonas sākums komandas vēsturē. Hurricanes ar 5:2 savā laukumā uzveica Ņujorkas Islanders, turklāt izdarīja divreiz vairāk (40-19) metienu. Uzvarētājiem pa 1+1 iekrāja Andrejs Svečņikovs un Dagijs Hamiltons.

Hurricanes ar piecos mačos iekrātiem 10 punktiem ir gan Austrumu konferences, gan visas līgas līdere, bet otrie ir Bufalo hokejisti, kuriem tikpat mačos par punktu mazāk.