Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Girgensonam rezultatīva piespēle Sabres zaudējumā

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons otrdien veica rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā, taču viņa pārstāvētā Bufalo Sabres komanda cieta zaudējumu.

Sabres izbraukumā ar rezultātu 2:4 (0:0, 1:0, 1:4) piekāpās Floridas Panthers vienībai, piedzīvojot jau trešo neveiksmi pēc kārtas.

Girgensonam šis bija 400.mačs viņa NHL karjerā.

Spēle sākotnēji gan labvēlīgākā gultnē ievirzījās Sabres hokejistiem, jo 26.minūtē Deks Aikels mājiniekus izvirzīja vadībā. Tomēr Panthers komandai izcils bija trešās trešdaļas sākums, kad tā ar nepilnu trīs minūšu intervālu pamanījās gūt trīs vārtus - izcēlās Žonatans Iberdo, Džeiss Hovrīlaks un Aleksandrs Barkovs, bet 57.minūtē Iberdo ar saviem otrajiem vārtiem mačā panāca jau 4:1.

Sabres vienus vārtus izdevās atguva vien astoņas sekundes pirms pamatlaika beigām, kad teicamu Girgensona piespēli uz vārtu priekšu izmantoja Vladimirs Sobotka.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 14 minūtes un 31 sekundi, kuras laikā metienus pa vārtiem neveica, tomēr izpildīja trīs spēka paņēmienus, bloķēja divus pretinieku raidījumus un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Girgensons šosezon 52 spēlēs guvis trīs vārtus un veicis desmit rezultatīvas piespēles.

Sabres ar 63 punktiem 59 spēlēs Austrumu konferencē ieņem desmito vietu, bet Panthers ar 60 punktiem 58 mačos ir 12.pozīcijā. No "play-off" zonas Bufalo komanda atpaliek par sešiem punktiem.

Nākamo maču Sabres aizvadīs ceturtdien, kad viesosies pie NHL līderes Tampabejas Lightning.

Stenlija kausa izcīņu no katras konferences sasniedz abu divīziju trīs labākās komandas, kā arī pēc tam divas visvairāk punktu izcīnījušās vienības neatkarīgi no divīzijas.