Rīgā +23 °C
Pirmdiena, 3. jūnijs
Ineta, Inta, Intra

Girgensons izlaiž pirmo spēli šosezon, Sabres piekāpjas Ducks

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons ceturtdien izlaida savu pirmo NHL regulārā turnīra spēli šajā sezonā, bet viņa pārstāvētā Bufalo Sabres komanda savā laukumā ar 2:5 (0:1, 1:0, 1:4) kapitulēja Anaheimas Ducks.

Girgensons iedzīvojies ķermeņa vidusdaļas savainojumā, kas gan netiek raksturots kā nopietns. Latvieša atgriešanās laukumā gaidāma tuvākajā laikā.

Spēles pirmās trešdaļas pēdējās sekundēs Korijs Perijs vadībā izvirzīja viesus, bet otrā perioda ievadā 1:1 vairākumā panāca Sabres zvaigzne Džeks Aikels. Ļoti neveiksmīgs mājiniekiem izvērtās trešais periods, kad desmit minūšu laikā Ducks guva trīs bezatbildes vārtus, panākot izšķirošo pārsvaru. Nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām Sabres aizsargs Rasmuss Ristolainens vēl panāca 2:4, bet pēdējā minūtē jau tukšos mājinieku vārtos ielidoja piektā ripa.

Uzvarētājiem divus vārtus guva Perijs, kura kontā arī rezultatīva piespēle. Jāatzīmē, ka viesi izdarīja par 18 metieniem vairāk (44-26). Nākošo spēli Sabres sestdien aizvadīs viesos pie Toronto Maple Leafs.

Girgensons šosezon piedalījies 52 spēlēs, kurās iekrājis 13 (6+7) punktus un negatīvu lietderības rādītāju -2.

Citā spēlē Pitsburgas Penguins kapteinis Sidnijs Krosbijs vēl nespēja gūt savu 1000. punktu karjerā (šobrīd viņam ir 998), bet pingvīni viesos ar 4:1 apspēlēja Kolorado Avalanche. Uzvarētājiem divus vārtus guva Patriks Hornkvists, bet vārtsargs Mets Marejs atvairīja 27 no 28 mājinieku metieniem.

Tikmēr līgas līdervienība Vašingtonas Capitals savā laukumā uzvarēja 11. spēli pēc kārtas, šoreiz ar 6:3 apspēlējot Detroitas Red Wings. Vašingtonai 2+1 Tīdžeja Ošī kontā, bet viesiem divus vārtus guva Andreass Atanasiu.

Vēl Brūss Kasidijs savā pirmajā spēlē Bostonas Bruins galvenā trenera amatā tika pie panākuma, jo komanda savā laukumā ar 6:3 apspēlēja Sanhosē Sharks. Kasidijs amatā nomainīja pēdējās desmit sezonas Bostonā strādājušo Klodu Žiljēnu. Uzvarētājiem divus vārtus guva Davids Pastrņāks, bet 1+3 Patrisa Beržerona rēķinā.

Tāpat četrus punktus (2+2) iekrāja Losandželosas Kings uzbrucējs Džefs Kārters, palīdzot komandai viesos ar 6:3 apspēlēt Floridas Panthers, kuru rindās rezultatīvu piespēli izdarīja Jaromīrs Jāgrs. Čehu uzbrucējs 15.februārī atzīmēs 45. dzimšanas dienu, bet šosezon 53 spēlēs spējis savākt atzīstamus 30 (9+21) punktus.

Austrumu konferences un visas līgas vadībā atrodas Vašingtonas hokejisti, kuriem ir 82 punkti 55 spēlēs. Ar 74 punktiem un divām spēlēm rezervē seko Penguins, bet vēl par punktu mazāk ir Kolumbusas Blue Jackets. Sabres ar 54 punktiem 54 spēlēs ieņem 15.vietu.

Rietumos 76 punkti 53 spēlēs ir Minesotas Wild komandai, bet par pieciem mazāk Čikāgas Blackhawks hokejistiem, kuri aizvadījuši 55 spēles.

Jansonei 14. vieta Eiropas junioru kausa posmā

Jaunā triatloniste Beāte Jansone svētdien izcīnīja 14. vietu Eiropas junioru kausa posmā Serbijā. Kopumā šajā nedēļas nogalē starptautiska līmeņa sacensībās startēja septiņi Latvijas sportisti.