Svētdiena, 12. maijs
Valija, Ina, Ināra, Inārs

Gudļevskis neglābj Lightning no sezonas beigām

Latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis otrdien tomēr nespēja glābt NHL klubu Tampabejas Lightning no sezonas beigām - zaudējums viesos 3:4 (0:2, 1:1, 2:1) Monreālas Canadiens. Visā Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā Monreāla uzvarēja ar 4:0, pārliecinoši kvalificējoties nākamajai kārtai.

Spēli Lightning vārtos sāka zviedrs Anderss Lindbeks, tomēr pēc trešās ielaistās ripas viņu otrās trešdaļas sestajā minūtē nomainīja Gudļevskis. Tobrīd tablo vēl vēstīja 3:1 Canadiens labā, bet ar Viktora Hedmana un Tailera Džonsona pūlēm trešā perioda ievadā Tampa panāca neizšķirtu 3:3. Spēles pēdējā minūtē pirmo un vienīgo reizi mačā kapitulēja arī Gudļevskis, kurš neveiksmīgi izlaida ripu caur kājsargiem - vārti Maksam Pakioreti, uzvara Canadiens.

Kopumā latvietis atvairīja 16 no 17 metieniem. Šī bija viņa trešā spēle NHL karjerā un otrā - Stenlija kausa izcīņā.

Vienas sezonas laikā Gudļevskis piedzīvojis galvu reibinošu ceļojumu, kļūstot par pirmo hokejistu, kurš vienas sezonas laikā spēlējis Austrumkrasta Hokeja līgā (ECHL), Amerikas hokeja līgā (AHL), Nacionālajā Hokeja līgā (NHL) un Soču ziemas olimpiskajās spēlēs, kurās 55 atvairītie metieni ceturtdaļfinālā pret Kanādu vēl ilgi paliks līdzjutēju atmiņā. Arī šoreiz Monreālas vārtos pretī Gudļevskim stājās Karijs Praiss. Tagad Gudļevskis pēc sezonas beigām var pievienoties Latvijas hokeja izlases treniņnometnei, gatavojoties pasaules čempionātam Minskā.

Citās spēlēs

Bostonas Bruins somu vārtsargs Tūka Rasks tika galā ar visiem 23 Detroitas Red Wings metieniem, bet lāči viesos pārliecinoši uzvarēja ar 3:0. Sērijā Bostona ir vadībā ar 2-1.

Vēl vienā Austrumu konferences izslēgšanas mačā Ņujorkas Rangers viesos ar 4:1 pārspēja Filadelfijas Flyers, arī panākot 2-1 vadību sērijā.

Tikmēr Rietumos jau 3-0 pārsvaru sērijā pret Losandželosas Kings ieguvuši Sanhosē Sharks hokejisti, kuri aizvadītajā naktī bija pārāki papildlaikā ar 4:3. Spēles gaitā mājiniki Kings divas reizes nenoturēja vadību (2:1, 3:2).