Rīgā +17 °C
Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Haimens gūst 40.vārtus sezonā Oilers uzvarā NHL spēlē

Zeks Haimens trešdien Edmontonā guva divus vārtus Edmontonas Oilers uzvarā Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, sasniedzot sezonā 40 gūto vārtu atzīmi.

Edmontonas "Oilers" pagarinājumā ar 3:2 (1:2, 1:0, 0:0, 1:0) pieveica Sentluisas "Blues".

Pirmajās piecās minūtēs "Blues" ar Roberta Tomasa vairākumā un Pavela Bučņeviča gūtajiem vārtiem panāca 2:0, .

Mājinieki atspēlējās ar diviem Haimena gūtiem vārtiem, vairākumā gūstot vārtus 19.minūtē un vēl vienu "golu" iemetot 25.minūtē.

Vairāk par Haimenu pretinieku vārtsargus šosezon ir pārspējis vien Ostons Metjūzs, kurš ir izcēlies ar 52 vārtu guvumiem.

Uzvaras vārtus pagarinājuma piektās minūtes vidū guva Konors Makdeivids, kuram tas bija pirmais vārtu guvums kopš 6.februāra. Viņš līdz deviņām spēlēm pagarināja sēriju ar vismaz vienu rezultativitātes punktu mačā, šajā laikā sakrādams 23 (1+22) punktus.

Šajā mačā Makdeividam trīs (1+2) rezultativitātes punkti, bet divas rezultatīvas piespēles sakrāja Raiens Nūdžents-Hopkinss.

Stjuarts Skiners uzvarētāju vārtos atvairīja 32 metienus, bet ar tikpat metieniem viesu rindās galā tika Džordans Biningtons.

Visiem pa diviem rezultativitātes punktiem sakrāja Tomass (1+1) un Džordans Kirū (0+2).

"Oilers" ar 72 punktiem 57 spēlēs Rietumu konferencē ieņem sesto vietu, bet "Blues" ar 63 punktiem 59 mačos ir desmitā.

Jau ziņots, ka trešdien Ņujorkā Kolumbusas "Blue Jackets" komandas zaudējumā viesos ar 1:4 (0:0, 0:2, 1:2) Ņujorkas "Rangers", kura šosezon kā pirmā sasniedza 40 uzvaru robežu, Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins tika galā ar 26 no 28 pretinieku metieniem, spēlē atvairot 92,9% raidījumu. 17 ripas Merzļikins atvairīja pirmajā periodā.

Divus no vārtiem mājinieki guva spēles beigās, raidot ripu tukšos vārtos, ko bija atstājis Merzļikins, dodot vietu laukuma spēlētājam.

Uzvarētājiem Artemijs Panarins sakrāja trīs (2+1) rezultativitātes punktus, Krisa Krīdera kontā vārti un rezultatīva piespēle, bet vārtos Igors Šestjorkins atvairīja 30 metienus.

Februārī "Rangers" ir uzvarējusi visas septiņas spēles, kurās vārtos bijis Šestjorkins. Vārtsargs tajās ir atvairījis 95,3% metienu un vidēji spēlē savos vārtos ielaidis 1,72 ripas.

Panarinam ir 82 rezultativitātes punkti, 80 punktu robežu sasniedzot četrās no piecām "Rangers" pavadītajām sezonām.

Viņš kļuva tikai par trešo hokejistu kluba vēsturē, kam tas ir izdevies. Markam Mesjē ir piecas, bet Rodam Gilbertam - četras šādas sezonas.

Savukārt "Rangers" aizsargs Edams Fokss, kurš 35.minūtē vairākumā guva uzvaras vārtus, kļuva par pirmo vienības aizsargu, kuram kopš Braiena Līča (1990.-1993.) izdevies trīs sezonas pēc kārtas gūt vismaz 10 vārtus.

Vienīgos vārtus viesu labā guva Kols Silindžers.

Nākamo spēli "Blue Jackets" aizvadīs ceturtdien savā laukumā, tiekoties ar Karolīnas "Hurricanes".

"Blue Jackets" ar 48 punktiem 58 spēlēs ieņem pēdējo vietu vietu Austrumu konferencē, bet "Rangers" ar 83 punktiem 60 cīņās ir līgas līdere.