Hārtlija vadītā Avangard "aplauž" Ak Bars cerības uz Gagarina kausu

Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas Avangard komanda svētdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas pirmajā kārtā izslēdza pērnā gada čempioni Kazaņa Ak Bars. Tikmēr uzvaras attālumā no otrās kārtas nonākusi uzbrucēja Mika Indraša pārstāvētā Maskavas Dinamo.

Avangard Austrumu konferences ceturtdaļfināla ceturtajā spēlē viesos ar 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) pārspēja Ak Bars, sērijā līdz četrām uzvarām gūstot virsroku ar 4-0.

Uzvarētājiem ar hat-trick izcēlās Sergejs Šumakovs.

Tikmēr Maskavas Dinamo Rietumu konferences ceturtdaļfināla ceturtajā mačā savā laukumā ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pārspēja latviešu vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvēto Helsinku Jokerit vienību, sērijā panākot 3-1.

Indrašis uz ledus pavadīja 14 minūtes un 57 sekundes, kuru laikā trīs reizes meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu un uzvarēja trīs no septiņiem iemetieniem.

Savukārt Kalniņš atvairīja 22 no 24 mājinieku mestajām ripām.

Indrašis regulārajā čempionātā 55 spēlēs guva 16 vārtus un veica 15 rezultatīvas piespēles, bet Gagarina kausa izcīņā viņam četros mačos ir viens precīzs metiens.

Vēl svētdien Magņitogorskas Metallurg Austrumu ceturtdaļfināla mačā viesos ar 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja Ufas Salavat Julajev, sērijā panākot 2-2.