Hārtlija vadītā Avangard svin uzvaru arī otrajā KHL Austrumu konferences fināla spēlē

Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Omskas Avangard pirmdien izcīnīja uzvaru otrajā Austrumu konferences fināla spēlē.

"Avangard" viesos ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) uzvarēja Kazaņas "Ak Bars", sērijā līdz četrām uzvarām panākot 2-0.

Viesus vadībā otrā perioda 12 minūtē izvirzīja Kirils Gotovecs, kurš laukuma labajā pusē saņēma piespēli no Korbana Naita. Gotovecs partnera piespēlēto ripu nemaz nemēģināja apturēt, ar vienu pieskārienu raidot to garām vārtsargam. Aptuveni 20 minūtes vēlāk pārsvaru vairākumā dubultoja Kļims Kostins.

Amerikānis Rīds Bušers šajā spēlē izcēlās ar rezultatīvu piespēli. Viņš vismaz vienu rezultativitātes punktu iekrājis jau 17 spēlēs pēc kārtas, kas ir atkārtots līgas rekords. Bušers tagad ir "Avangard" rekordists, jo iepriekš Maksims Sušinskis ar rezultatīvām darbībām bija izcēlies 16 spēlēs pēc kārtas.

Šo spēli tiesāja Latvijas soģis Eduards Odiņš.

Dienu iepriekš Maskavas CSKA savā laukumā ar rezultātu 2:0 pārspēja Sanktpēterburgas SKA, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 2-0. CSKA vienībā par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs.

Zīmīgi, ka visas četras komandas regulārajā čempionātā savās konferencēs ieņēma pirmās divas pozīcijas.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas - 11 Rietumu un 12 Austrumu grupās. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīja pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļuva Gagarina kausa izcīņā.