Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

HK Rīga grauj Zalcburgā, atgūstot vadību sērijā

Otro uzvaru Harlamova kausa izcīņas 1.kārtas sērijā pret Zalcburgas Red Bull trešdien viesos izcīnīja HK Rīga jaunie hokejisti, kuri sērijas trešajā mačā sagrāva mājiniekus ar 9:1.

Pa diviem vārtiem uzvarētāju labā guva Nikolajs Jeļisejevs, Rūdolfs Maslovskis un Linards Mazurs-Mago. Sērijā līdz trim uzvarām rīdzinieki izvirzījušies vadībā ar 2:1, ceturtā spēle ceturtdien turpat Zalcburgā. Piektā spēle nepieciešamības gadījumā notiks svētdien Piņķos.

Kārtīgs pamats uzvarai tika ielikts jau pirmajā trešdaļā, kad Jeļisejevs, Maslovskis, Mazurs-Mago un Deivids Sarkanis panāca 4:0 viesu labā. Jau pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem mača 12.minūtē Red Bull vārtos Anti Karjalainenu nomainīja Aksels Faihters.

Otrā perioda ievadā Jeļisejevs guva savus otros vārtus mačā, bet Artūrs Kuzmenkovs divarpus minūtes vēlāk vairākumā panāca jau 6:0. Līdz trešdaļas beigām komandas apmainījās ar vārtu guvumiem (rīdziniekiem otro reizi izcēlās Maslovskis), viesiem otrajā atpūtā dodoties ar 7:1 uz tablo. Atlikušajās 20 minūtēs Oskars Batņa un Mazurs-Mago guva vēl divus vārtus, pieliekot punktu sagrāvei ar 9:1.

Sērijas pirmajās divās spēlēs Rīgā pretinieki uzvaras dalīja uz pusēm. Vispirms laukuma saimnieki uzvarēja ar 3:0, bet austrieši revanšējās ar 3:2.

Iepriekšējās trīs sezonās Leonīda Tambijeva vadītie rīdzinieki allaž prata iekļūt izslēgšanas spēlēs, bet vienmēr 1.kārtā piekāpās jaunajiem Mitišču hokejistiem.