Sestdiena, 4. maijs
Viola, Vizbulīte, Vijolīte

HK Rīga savā laukumā piekāpjas čempioniem Spartak

Latvijas komanda Rīga jaunās Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) sezonas ceturtajā spēlē otrdien savā laukumā ar 1:2 (1:0, 0:2, 0:0) piekāpās pagājušās sezonas sacensību uzvarētājiem Maskavas Spartak no Krievijas, pirmās mājas spēļu sērijas noslēgumā piedzīvojot savu trešo zaudējumu.Mača gaitā rīdziniekiem neizdevās nosargāt vienu vārtu pārsvaru, ko tiem cīņas piektajā minūtē dāvāja Vjačeslavs Minajevs.

Pašlaik 18 gadus vecais aizsargs, izmantojot burzmu pretinieku vārtu priekšā, guva savus pirmos vārtus MHL hokejista karjerā.Cīņas turpinājumā mājinieki izturēja trīs skaitliskos mazākumus, tomēr otrās trešdaļas vidū 1:1 panāca Dmitrijs Vorobjovs, kurš bija precīzs no vārtu priekšas. Pēcāk Rīga vēlreiz nokļuva mazākumā, un šo iespēju viesi izmantoja, trešdaļas beigās tam pašam Vorobjovam pēc lieliskas saspēles gūstot savus otros vārtus.Spēles pēdējā trešdaļā izcelties varēja Nikolajs Jeļisejevs, kura raidītā ripa atsitās pret pretinieku vārtu pārliktni, bet no zaudējuma mājiniekus neglāba arī vārtsarga nomainīšana pret sesto laukuma spēlētāju. Par labāko spēlētāju Rīgas rindās tika atzīts vārtsargs Salvis Balandīns.Kā zināms, pirmajā mačā Rīga pēcspēles metienu sērijā ar 3:4 zaudēja Krievijas vienībai Balašihas MVD, bet vēlāk ar 2:0 pārspēja Latvijas izcelsmes aizsarga Zigurda Podziņa pārstāvēto Krievijas komandu Krasnodaras Berkuti Kubaņi, kas šosezon debitē MHL A grupā. Savukārt trešajā cīņā Latvijas komanda ar 1:3 piekāpās pagājušās sezonas MHL finālistei Maskavas Krasnaja armija no Krievijas.Tikmēr Spartak komanda jauno sezonu bija uzsākusi ar divām uzvarām izbraukumā - vispirms pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 tika pārspēja Baltkrievijas vienība Bobruiskas Dinamo-Šiņņik, bet pēc tam ar 4:2 uzveikta vēl viens šīs valsts klubs Minskas Junostj.Turpinājumā_ Rīgu _gaidīs sezonas pirmā izbraukuma sērija, kuras gaitā nākamnedēļ būs jādodas arī uz ļoti tālajām Južnosahaļinsku un Habarovsku.Ar četriem punktiem četros mačos Rīga pašlaik ieņem Rietumu konferences desmito vietu, bet Ziemeļu-Rietumu divīzijas kopvērtējumā atrodas septītajā pozīcijā. Spartak ar astoņiem punktiem trīs spēlēs atrodas Rietumu konferences trešajā vietā, bet Centra divīzijas ietvaros ieņem pirmo pozīciju.Kā zināms, Rīgas komandas pirmo četru sezonu galvenais treneris Leonīds Tambijevs karjeru turpina Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) čempionu Karagandas Sariarka no Kazahstānas treneru kolektīvā, bet viņa vietā stājies līdzšinējais palīgs Ronalds Ozoliņš.